Tallinna–Narva maanteel sõitis pühapäeva öösel teelt välja reisibuss 67 inimesega, kellest üheksa said vigastada.

Õnnetus juhtus kella 4.45 ajal Tallinna–Narva maantee 30. kilomeetril Peterburist Tallinnasse teel olnud bussiga. Esialgsetel andmetel oli bussis 67 inimest, kellest kaks olid bussijuhid. Avarii hetkel roolis olnud juht oli kaine. Sündmuskohalt toimetati erinevate vigastustega haiglasse üheksa inimest, kellest neli olid Läti kodanikud. Eluohtlikke vigastusi kellelgi ei ole.

Ülejäänud reisijad toimetati asendusbussidega sihtpunkti ning sündmuskohale jäänud omanikuta pagasi saavad reisijad kätte Ida-Harju politseijaoskonnast aadressil Paul Pinna 4.

“Erinevad juhtumid bussidega on viimastel päevadel pildis olnud – Narvas kinnipeetud joobes bussijuht ja Leedus avarii teinud buss, kus tänu juhi oskuslikule käitumisele pääseti hullemast,” ütles Põhja prefektuuri operatiivjuht Ivo Utsar pressiteate vahendusel. “Vaatamata sellele, et tänase õnnetuste põhjused on erinevad, saab reisija alati ise enda turvalisuse nimel palju ära teha. Kohe sõidu alguses tuleb bussi istudes kinnitada turvavöö. Bussijuhil oli turvavöö kinnitatud, missugusel määral oli see ka reisijate seas kasutusel, on väljaselgitamisel.”

Esialgsetel andmetel võis õnnetuse põhjustada bussi tehniline rike, mille tagajärjel kaotas bussijuht sõiduki üle kontrolli ning sõitis teelt välja kraavi. Sündmuse täpsemad asjaolud on alles väljaselgitamisel.

Kui keegi nägi avariid pealt, palub politsei sellest teada anda hädaabinumbril 112.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi