Beebipidu on tulevase ema auks korraldatav pidu. See on suurepärane põhjus mitte ainult tähistamiseks, vaid ka toetuseks ja lapse ilmaletuleku ootusega seotud rõõmu väljendamise võimaluseks.

Selles artiklis keskendume unustamatu beebipeo korraldamiseks inspireerivate ideede pakkumisele: alates peo teema valimisest, läbi maitsvate menüüde ideede, lõbusate tegevuste ning mängude, kuni tulevasele emale tehtavate originaalsete ja praktiliste kinkide ideedeni.

Korraldage beebipidu!

Beebipidu planeerimine on põnev ettevõtmine, mis nõuab hoolikat organiseerimist ja loovust. Kohe alguses tuleb määrata ürituse kuupäev ja toimumiskoht. Ideaalne aeg beebipeo korraldamiseks on tavaliselt raseduse teise trimestri lõpp või kolmanda trimestri algus. Koha valik peab sõltuma külaliste arvust, tulevase ema eelistustest ja eelarvest – see võib olla kodu, kaunis aed või selleks puhuks renditud elegantne saal.

Seejärel tuleb koostada külaliste nimekiri. Tasuks tulevase emaga nõu pidada, keda ta sellisele peole kutsuda sooviks. Erandiks on olukord, kus beebipidu on mõeldud naisele üllatusena! Pidage meeles kohandada külaliste nimekiri ja arv vastavalt peo iseloomule. Kuidas on lood kutsetega? Selle ürituse korraldamine on tänu kaasaegsele tehnoloogiale lihtsam – võite valida posti teel saadetavad traditsioonilised kutsed (valmistate need ette mõnes intuitiivses graafikaprogrammis) või moodsamad lahendused, nagu elektroonilised kutsed või üritused sotsiaalvõrgustike portaalidel.

Pepco beebipeo infograafika

Beebipeo teema ja motiiv

Beebipidu teema või motiivi valimine on oluline element, mis annab kogu üritusele tooni ning võimaldab tulevase ema isikupära ja eelistusi väljendada. Mille kasuks otsustada?

 • Klassikaline roosa ja sinine – traditsioonilised värvid (roosa tüdrukule ning sinine poisile) on paljude tulevaste emade seas endiselt populaarsed. Need saab elegantsete ja peente dekoratsioonide loomiseks õrnade mustrite ning motiividega ühendada.

 • Safari ja džungel – eksootilisi loomi ja taimi tulvil loomamotiiv on ideaalne valik looduse ning seikluste armastajatele.

 • Reisimine ja seiklused – inspireeriv teema reisida armastavatele tulevastele lapsevanematele. Dekoratsioonides võivad esineda maakaartide, lennukite ja kohvrite elemendid.

 • Kuu ja tähed – romantiline ning rahulik teema, mis sobib ideaalselt õhtul, eelistatavalt hämaruses toimuvale suvisele beebipeole.

 • Boho chic – rustikaalseid elemente etniliste mustritega ühendav moodne ja artistlik stiil. Ideaalne originaalsust ja vabadust hindavatele emadele.

 • Minimalism ja kaasaegsus – lihtne ning maitsekas peoidee elegantse minimalismi armastajale.

Väga oluline on teema sobitamine tulevase ema isiksuse ja eelistustega. Valides beebipeo teemat, pöörake tähelepanu sellele, mis talle meeldib ja mis on tema jaoks oluline. Tänu sellele tunneb peo kangelanna end hinnatuna ja tema maitsele vastavad stiilsed kaunistused mõjuvad ta enesetundele kindlasti positiivselt.

Beebipeo kingitused

Beebipeole kingituste valimine on suurepärane võimalus toetust ja teile lähedase naise eelseisva emadusega seotud rõõmu väljendada. Siin on mõned tulevast ema kindlasti rõõmustavate originaalsete ja praktiliste kingituste ideed!

 • Starter kit, ehk vastsündinu stardikomplekt – komplekt vastsündinu jaoks vajalikke tarvikuid, nagu mähkmed, riided, pudelid, vannitermomeeter. Võite kinkida neid elegantses punutud korvis või puidust kastis, mida tulevane ema beebi mänguasjade hoidmiseks kasutada saab.

 • Elektrooniline lapsehoidja – kasulik vidin, mis aitab noorel emal toidu valmistamise või kümblemise ajal oma lapse rahu teisest toast valvata.

 • Isikupärastatud magamiskott või tekk – käsitsi valmistatud, lapse tikitud nimega, on praktiline vidin ja… ilus mälestusese.

 • Lapse käe- või jalajälje tegemise komplekt – imeline meene, mis võimaldab vastsündinu pisikestest kätest ja jalgadest mälestuse säilitada.

 • Raamatud tulevastele emadele – valik parimaid emaduse, lapse arengu või tervisliku toitumise alaseid juhendeid. Mitte miski ei takista komplekti kuulumast ka emadust teatud huumoriga käsitlevaid teoseid.

Pidage meeles, et parimad on isiklikku pühendumust peegeldavad kingitused. Isikupärastatud kingitus sümboliseerib teie toetust ja armastust tulevase ema ning tema lapse suhtes.

Peomenüü

Kerged ja maitsvad suupisted, magustoidud ning mittealkohoolsed joogid peaksid tulevase ema eelistustega ideaalselt sobima ja kõigile külalistele meeldivat maitseelamust pakkuma. Menüü planeerimisel tuleb arvestada erinevatel välistavatel dieetidel olevate inimeste vajadusi!

Suupistete ideed:

 • Kreemjuustu ja lõhe võileivad – elegantsed ning lihtsalt valmistatavad.

 • Mini quiche / mini tort – erinevad variatsioonid, näiteks spinati või seentega, on suurepärane valik taimetoitlastele.

 • Puuviljavardad või pokaalides puuviljasalatid – värvilised ja tervislikud ning serveeritavad jogurtidipiga.

 • Caprese varrastel jatikkudel – mozzarella, kirsstomatid ning basiilik, piserdatud palsamikastmega.

 • Köögiviljavardad dipiga – kangideks lõigatud ja hummuse või mõne muu kreemja dipiga serveeritud värsked köögiviljad.

Magustoidu ideed:

 • Minimuffinid -erinevates maitsetes, dekoreeritavad vastavalt peo teemale.

 • Panna cotta miniklaasides – võib valmistada erinevate puuviljade maitsetega panna cotta erinevaid variante.

 • Küpsised isikupärastatud trükisega – nt lapse nime või peo teemaga.

 • Külmad juustukoogid monoportsjonites – väikesed, käepärased ja hõlpsalt ühe käega söödavad.

Jookide Ideed:

 • Mockteilid – populaarsete kokteilide, nt Mojito või Piña Colada alkoholivabad versioonid.

 • Limonaad ja värskelt pressitud mahlad – erinevates maitsetes, jääga ning ilma.

 • Taime- ja puuviljateed – mida suurem valik, seda parem! Tulemusena leiab igaüks endale midagi.

 • Puuviljasmuutid – tervislikud ja värskendavad, ideaalsed soojadeks päevadeks.

Pidage meeles ka seda, et menüü peaks olema kohandatud mitte ainult peo teemale, vaid ka beebipeo toimumise ajale. Pärastlõunase peo jaoks sobivad ideaalselt kerged suupisted ja värskendavad joogid, samas kui õhtuks võib pakkuda midagi toitvamat.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi