7 juhust, millal eelistada kasutatud varuosi

1. Puudub kaskokindlustus
Ka väikesel kiirusel toimunud plekimõlkimine võib endaga kaasa tuua ootamatult suure remondieelarve. Et remonttööde kvaliteet ei kannataks, saab kastutatud varuosade abil mõistlike kuludega korrastada auto välimuse ning taastada isegi turvavarustuse.

2. Pisiavarii kasko korral
Isegi kaskokindlustuse olemasolu korral tuleks väiksema kahju likvideerimiseks teha hinnapäring ka kasutatud varuosa soetamiseks – üksiku detaili hind võib tulla odavam kui kaskokindlustuse omavastutus!

3. Vanema sõiduki kindlustusjuhtum
Paarkümmend aastat vana auto turuväärtus võib olla kindlustuse hinnangul sedavõrd madal, et ka kõige väiksema plekimõlkimise korral ei loeta auto remontimist mõistlikuks. Kasutatud varuosade abil õnnestub sageli selline auto mahakandmisest päästa.

4. Kalli tehnilise sõlme rike
Mootori, käigukasti või mõne kalli elektroonikaploki probleemid võivad ka muidu korrapäraselt hooldatud auto hoobilt sõidukõlbmatuks muuta. Korralik kasutatud varuosa aitab masina taas teele.

5. Rooste
Roostes keredetail kipub ka pärast roostetõrjet ja kallist värvitööd uuesti roostetama. Kui uksed või tiivaääred on roostes, asenda need kasutatud keredetailiga, mis on hea õnne korral saadaval ka juba sobivas värvitoonis!

6. Katkine salongidetail
Purunenud ventilaatoriribi, käepide või kell ei mõjuta auto sõiduomadusi, küll aga sõidumõnu. Kui katkine detail riivab pilku, aga praktiline meel ei pea probleemi piisavalt oluliseks, et selle alla palju raha panna, võib just kasutatud varuosa abil tüütu probleemi likvideerida.

7. Lisavarustus
Kasutatud varuosadest võib olla abi ka täiesti korras auto puhul – näiteks võib olla saadaval lisavarustust, millest oma autos puudust oled tundnud – olgu selleks elektriistmed, kroomliistud, spoilerid või hoopis parem stereosüsteem.

Eestis leidub hulgaliselt ettevõtteid, kes selliseid kasutaud varuosi pakuvad. Üks nendest on näiteks Tallinnas asuv Fendernet OÜ, kelle interneti keskkond on ilmselt üks parimaid, sest päringu saad teha auto registri numbri järgi.

Lisaks kõiglie pole mitte vähem tähtis ka keskkonna säästmise argument. Ka siin on oluline jälgida kellelt oma varuosad ostad. Kuidas varuosasid säilitatakse jne. Säästad ennast, aega, raha ja keskkonda. Igaljuhul tasub teada ja seda võimalust kindlasti kaaluda ning katsetada.

Viited ja lisainfo: fendernet.ee

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi