SISUTURUNDUS

Need ajad on möödas, kui tootmises ja monteerimisel tuli tegeleda aeganõudvate ja vigaderohkete mõõtmismeetoditega.

Joonised, kontuurid, piirjooned või asendid kuvatakse nüüd rohelise laserjoonega 1 : 1 mõõtkavas erinevatele pindadele, et teha nähtavaks üksikuid tööetappe. Kõik see toimub täisautomaatselt, otse kliendi arvutist.

Laserprojektor ProDirector on olnud juba aastaid efektiivse abivahendina CNC-töötluskeskustes kasutusel. See tehnoloogia võimaldab kasutajal positsioneerida kiirelt ja täpselt vaakumpatju ja töödeldavaid detaile. Laseri poolt projitseeritav info saadakse otse CNC-töötluskeskuse töötlemisprogrammist (NC-koodist). See aitab kliendil vältida vaakumpatjade kahjustusi ja vähendab tootmispraaki.

LaserPiloti tarkvaraga laserisüsteemi kasutatakse puitkarkassehituses detailide ja naelaridade positsioneerimiseks.

Laserisüsteeme saab kliendi vajadustest ja töövaldkonnast lähtuvalt sobivaks kohandada. ProDirectorit kasutatakse ka puitkarkasside, ogaplaat- ja liimühendusega katusefermide tootmisel. Puitkarkasside tootmisel kuvatakse laseriga seinakarkassi detailide, plaatdetailide paigutuse ja naelutusjoone asukohad. CAD-andmed imporditakse tarkvaralahendusse LaserPilot ja kuvatakse graafiliselt. Kasutaja näeb lisaks töölauale kuvatud laseripildile seda sama ka oma arvuti ekraanil. Olulisi tööjuhiseid saab ka tekstina töölauale projitseerida ja samal ajal ekraanil kuvada. Tänu erinevate joonisekihtide (layer’ite) kuvamisele või peitmisele saab kõik tööetapid (sh aknaavade väljalõiked, elektripaigaldiste asukohad) täpselt arusaadavaks teha ja kvaliteetselt teostada. Ogaplaatfermide puhul projitseeritakse töö järjekorra alusel detailide numbrid, ogaplaadid ja puitprussid. Liimühendusega katusefermide puhul kujutavad laserikiired tulevase fermi kuju.

Puitfermide tootmisel aitab laserprojektsioon positsioneerida detaile ja naelutusplaate

Laserid võivad töötada üksikult või mitmest laserist koosneva süsteemina. Suurte töölaudade puhul lülitatakse mitu laserit üksteise külge, nii et töölauale projitseeritakse üks ühine suur pilt.

Ettevõte CAD4Wood OÜ, SL-Laser GmbH ametlik esindaja Balti- ja Põhjamaades, pakub uuenduslike laserisüsteemidega lahendusi tööprotsesside optimeerimiseks puidu- ja betoonitööstuses, lennuki- ja laevaehituses ning komposiitmaterjalide-, kivi ja kangatööstuses, lähtudes kliendi vajadustest.

SISUTURUNDUS

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi