Elamut rekonstrueeritakse selleks, et kodu oleks senisest parem, mugavam ja väiksemate kommunaalkuludega. Küttesüsteemi uuendamisel tasub kindlasti kaaluda loodushoidlikku pelletikütet, mida on lihtne ühendada olemasoleva keskküttesüsteemiga. Lisaks on pelletiküte sõltumatu õli-, gaasi- ja elektrimonopolidest.

Kui olete tüdinenud iga päev küttematerjali tassimisest ja kütmisest, on õige aeg soetada mugav ja muretu pelletikatel. Pellet on saepurust ja höövlilaastudest kõrgel rõhul kokku pressitud kütus, millele pole lisatud aineid ja mida hoiab koos looduslik puidu koostisosa ligniin.

„Kui majas on keskküttesüsteem olemas, on lihtne süsteemi veidi järele aidata, sest meie pelletipõletid sobivad paljude olemasolevate kateldega. Kui ehitada katel ümber pelletite peale, peab senise igapäevase kütmise asemel täitma pelletimahutit kord nädalas,“ selgitab pelletisüsteemide tootja SB Keskkütteseadmete OÜ ärijuht Aavo Isak. „Pelletid sobivad nii radiaatoritega küttesüsteemi kui ka põrandaküttega majadesse. Lisaks teeb pelletikatel soodsalt sooja vett.“

Pelletikatlamaja sisaldab uue maja puhul katelt, põletit, mahutit, etteande-, reguleerimis- ja juhtimissüsteemi ning andureid. Vanemas majas, mille küttesüsteem on heas olukorras, tuleb lisada katlale juurde vaid põleti, tigu ja pelletimahuti automaatsüsteemid. Pelletiküttele saab üle minna nii kivisöe-, puu- kui ka õliküttelt.

SB Keskkütteseadmetel on väga suur valik erineva köetava pinnaga eramajadele mõeldud katlaid. Parim valik on kindlasti isepuhastuv kompaktkatel Väike Valge, mis erineb harjumuspärasest tsingitud plekist mahuti, etteandeteo ja voolikulondiga kobakast pelletikatlast. Eestis leiutatud ja valmistatud seade konkureerib soojuspumpadega, sest tegu on kompaktse, väikese ja väga efektiivse katlaga. See juhib kogu elamu keskküttesüsteemi ning seda saab jälgida ja juhtida interneti kaudu.

SB Keskkütteseadmed on müünud kütteseadmeid alates 1993. aastast. 2005. aastal hakati Pelltechi nime all valmistama pelletipõleteid, millele lisandusid väiksed pelletikatlad. Peale eramajade müüb ja ehitab ettevõte katlamaju koolidele, lasteaedadele, ettevõtetele, vallamajadele, korterelamutele ja tehastele.

Lisainfo vaata SB Keskkütteseadmete kodulehelt: www.esbe.ee

 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi