Kui uute majade puhul on ventilatsioonisüsteemide rajamine loomulik, siis vanemate hoonete ehitamise ajal oli tähelepanu sageli pigem ruutmeetrite arvul ja tammeparketil. Nii on paljudes vanemates eramajades vaid loomulik ventilatsioon ning fassaadi renoveerimise ja õhutihedate uste-akende tulekuga on tekkinud paljudel majaomanikel probleem värske õhuga.

„Praeguseks on inimeste teadlikkus ventilatsioonist ja värske õhu vajalikkusest märksa suurem ning hinnatakse rohkem tervist ja keskkonnasäästlikkust. Võime rahuga tõdeda, et meie hüüdlause „Värske õhk ja puhas vesi, meie sõbrad kahekesi!“ leiab messidelt ja mujalt üha rohkem head vastukaja,“ ütleb OÜ Termexi juhataja Viljo Kaul.

Vee puhul on tema sõnul asi lihtne – ostad filtri või oled ise filter, sest organism tarbib vaid puhast vett. Naiivne on seejuures loota, et kraanist tuleb puhast vett. Meie kraanivesi on küll joogikõlblik, kuid mitte puhas, ja seega organismile parasjagu suur koormus.

Keerulisem teema on aga värske õhk. „Värske õhk on igavene teema! Sageli jääb just ventilatsioon esimesena investeeringutest välja, sest lihtne on öelda, et värsket õhku saab ka avatud aknast. Hetkeline kokkuhoid tundub suur, kuid selle tulemusena lepime oma elukvaliteedi pikaaegse langusega,“ lausub Kaul. Sageli ei saa inimesed ise ventilatsiooniprobleemidest aru, sest nad on juba harjunud niiskuse, toanurkades hallituslaikude ja pidevalt uduste aknaklaasidega. „Peame endale siiski aru andma, et elukvaliteedi olulised alustalad on värske õhk ja puhas vesi. Kuni seda endale ei teadvustata, pole loota ka parimat elukvaliteeti. Seega, kui soovime olla oma kodus terved, puhanud ja õnnelikud, on aeg asuda tegutsema! Esmalt tuleb leida spetsialist, kellega koos oma eluruumid läbi käia ja kes aitaks leida parima lahenduse konkreetsele eramule.“

OÜ Termex on renoveerinud ja rajanud aastate jooksul suure hulga ventilatsioonisüsteeme. „Meil on palju häid lahendusi, mis ei vaja hoones kapitaalset ümberehitust või remonti. Teinekord piisab üsna vähesest, et saada õhk majas värskemaks. Esindame Saksa tootja Meltemi kvaliteetseadmeid, mis sobivad Eesti oludesse suurepäraselt. Samuti on meil partnerid Soomes ja Belgias,“ tutvustab ettevõtte juhataja.

Sügise saabudes aknaid enam nii tihti ei avata ja on viimane aeg õhuvahetus korda teha. Ka filtrivahetusperiood on just enne külma, et talvel saaks soojusvaheti võimalikult palju soojust tagastada.

Ventilatsioonisüsteemid

Meltemi ventilatsiooniseadmete eelised renoveerimisel:

  • osade lahenduste puhul ei tule rajada torustikke;
  • pole vaja projekteerida ja arvutada õhukoguseid, sest neid saab reguleerida vajaduse järgi;
  • vajaduspõhine niiskuse ja CO2 reguleerimine;
  • ei tekita liigset müra;
  • kogu maja ventilatsioonilahendust ei pea tegema korraga, vaid saab ehitada osakaupa;
  • suur energiasäästlikkus;
  • paigaldus ei vaja erialaspetsialiste, kuid tuleb järgida juhiseid.

Lisainfo OÜ Termex veebilehelt www.termex.ee

Ventileeri vajaduse järgi, ära tuuluta tühja!

 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi