Venemaal loodud rakendus FaceApp, mis võimaldab inimestel fotodel ennast vanemaks või nooremaks muuta, tekitas kolmapäeval muret USA demokraadist senaatorile.

Senati demokraatide liider Chuck Schumer kutsus Föderaalset Juurdlusbürood (FBI) ja USA tarbijakaitset uurima rakendusega seotud “riikliku julgeoleku ja privaatsuse ohte”. Fotoprogrammi kasutab miljoneid ameeriklasi, kuid see loodi Peterburis asuva ettevõtte poolt.

“FaceAppi asukoht Venemaal tõstatab küsimusi, kuidas ja millal ettevõte võimaldab kolmandatele osapooltele ligipääsu USA kodanike andmetele, sealjuures potentsiaalselt välisriikide valitsustele,” ütles New Yorgi senaator kirjas FBI-le.

“See oleks äärmiselt häiriv, kui USA kodanike tundlikku informatsiooni antakse üle vaenulikule välisvõimule, mis tegeleb aktiivselt kübervaenamisega USA vastu,” ütles Schumer.

Demokraatliku Partei Rahvuskomitee on andnud eelvalimiste ajaks kampaaniatöötajatele suunised “rakendus koheselt kustutada”.

FaceAppi esindajad pole Schumeri kirjale vastanud, kuid ettevõtte tegevjuht ütles USA väljaandele The Washington Post, et rakendus ei kasuta fotosid millekski muuks, kui lubatud.

Pildi allikas: shutterstock.com

Enamik fotod kustutatakse selle serveritest 48 tunni jooksul ning Vene võimudel pole kasutajate andmetele mingit ligipääsu, ütles Jaroslav Gontšarov.

FaceApp ilmus esmakordselt 2017. aastal ning selle on loonud Vene firma Wireless Lab. Rakendus analüüsib ja muudab nägusid kasutajate fotodel, muutes nad näiteks vanemaks või nooremaks. Tegemist on allalaadimiskeskkonna Google Play hetkel kõige populaarsema tasuta rakendusega.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi