Kolme Balti riigi ühisettevõtte RB Rail AS aktsionärid kinnitasid esmaspäeval ettevõtte uue nõukogu, Eestist kuuluvad uude nõukogusse Ahti Kuningas ja Antti Moppel.

Uue nõukogu ametisse nimetamise tingis Eesti aktsionäri OÜ Rail Baltic Estonia otsus asendada OÜ Rail Baltic Estonia tegevjuht Riia Sillavee RB Rail AS nõukogus majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) transpordi asekantsler Ahti Kuningasega, teatas RB Rail.

Läti äriseaduse kohaselt tuleb uue nõukogu liikme ametisse määramisel nimetada ka uus nõukogu.

RB Rail AS uude nõukogusse kuuluvad Eestist Ahti Kuningas, kes on MKM-i transpordi asekantsler ning Anti Moppel, kes töötab MKM-is transpordi asekantsleri nõunikuna.

Lätist kuuluvad uude nõukogusse Ligita Austrupe, kes on Läti transpordiministeeriumi asekantsleri asetäitja ning Anri Leimanis, kes on Latvijas Mobilais Telefonsi nõukogu aseesimees.

Leedust kuuluvad nõukogusse Karolis Sankovski, kes on RB Raili nõukogu esimees ja Rail Baltica Statyba tegevjuht ning Romas Švedas, kes töötab AB Lietuvos Geležinkeliai juhatuse esimehena.

RB Rail AS on Eesti, Läti ja Leedu ühisettevõte, mis on loodud selleks, et koordineerida Rail Balticu projekti elluviimist. Ettevõte on projekti keskne koordinaator.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi