Eesti Loto AS ja The Quality Group Lottery Solutions GmbH (TQG-LS) sõlmisid sellel nädalal 1,92 miljoni eurose lepingu mängijate haldamise infosüsteemi ja veebiportaali ostmiseks.

Tarkvara kasutuselevõtt on planeeritud järgmise aasta lõpuks. Täiendavalt on tagatud ka tarkvara hooldus- ja tugiteenus viieks aastaks, teatas Eesti Loto.

Eesti Loto juhi Riina Roosipuu sõnul osutus TQG LotterySuite hanke tulemusena valituks, sest see vastas täpsemalt esitatud nõuetele, vajas vähem lisaarendusi ning oli majanduslikult soodsaim.

“Hanke tulemusena saame oodatud paindliku ja kaasaegsel platvormil baseeruva lahenduse meie mängijate paremaks teenindamiseks ja neile uute toodete pakkumiseks. Mängijahaldussüsteem koos veebiportaaliga on esimene ja keskne komponent loto infosüsteemi tervikliku uuendamise protsessis,” ütles Roosipuu pressiteates.

Haldussüsteem annab mängijatele ülevaate oma mänguharjumustest, kulutustest ja võitudest, samuti saab seada limiite. Eesti Loto teatel on süsteem ettevõttele oluliseks töövahendiks vastustustundliku mängimise korraldamisel. Lisaks uueneb veebiportaali sisuhaldusvahend ja tekib kaasaegne müügiplatvorm e-rahakoti, püsitellimuste, tellitavate meeldetuletuste jms funktsionaalsusega.

TQG-LS on olnud alates 2013. aastast litsentseeritud lotoettevõtete strateegiline tehnoloogiapartner.

AS Eesti Loto on 100 protsenti riigi omanduses olev ettevõte, mille eesmärgiks on pakkuda turvalist ja usaldusväärset meelelahutust kooskõlas vastutustundliku mängimise põhimõtetega. Eesti Loto arvloteriisid mängib aastas ligikaudu 420 000 mängijat, kellest ligi 40 protsenti sooritab oma ostud veebikanaleid kasutades.

Igalt lotopiletilt tasub Eesti Loto hasartmängumaksu 18 protsenti, millega toetatakse teadust, haridust, kultuuri, sporti ja meditsiini. Selle aasta esimese kaheksa kuuga maksis Eesti Loto hasartmängumaksu kokku üle 6,7 miljonit euro. Võitudena maksis Eesti Loto samal perioodil lotomängijatele 15 miljonit eurot, sealhulgas 3,5 miljoni euro eest kiirloteriide võite.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi