Tallinnas Inglise Kolledžis laupäeval 250 osalejaga üle-eestilise õpilaste väitlusturniiri avanud president Kersti Kaljulaid märkis, et ei ole paremat viisi kokkulepete saavutamiseks kui argumenteeritud arutelu.

„Paljud põlvkonnad on üles kasvatatud õpetussõnadega, et “lobisemise eest palka ei maksta”. Nüüd näeme, et üha enamatele tõepoolest makstakse,“ ütles president tervituskõnes väitlejatele,” märkis riigipea. 

„Ei ole paremat viisi kokkulepete saavutamiseks kui argumenteeritud arutelu. Väitluskultuur on seega demokraatiat toitev, kasvatav ja hoidev juur. Mulle väga meeldib, et Väitlusselts tuletab oma nüüd juba 25-aastase ajaloo jooksul väsimatult meelde põhimõtet, et ühiskonnas peab valitsema tugevam argument, mitte tugevama argument,“ lisas Kaljulaid oma kõnes.

Koostöös Eesti Väitlusseltsiga korraldatav Presidendi väitlusturniir on mõeldud kooliõpilastele, kes ei ole varem väitlusega tegelenud. Kahe päeva jooksul väitlevad põhikoolide ja keskkooliõpilased kolmeliikmelistes võistkondades nii eesti kui vene keeles. Väitlusturniiri teema on “Eestis tuleks jõuliselt vähendada üldkeskhariduse õppekohti”.

Väitlusturniiri finaalid nii eesti kui vene keeles toimuvad pühapäeval kell 14.45 Tallinna Inglise Kolledžis.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi