Balti riikide ühisettevõtte RB Rail AS tegevjuht ja juhatuse esimees Timo Riihimäki teatas esmaspäeval, et astub ametist isiklikel põhjustel tagasi.

Märtsis ametisse asunud Riihimäki viimane tööpäev ettevõttes on 19. detsember, teatas RB Rail.

“Oleme Timo Riihimäki tagasiastumise pärast löödud, kuid austame tema otsust. Tänan teda nõukogu nimel tehtud töö eest ja soovin talle tulevikuks palju edu,” kommenteeris RB Rail AS nõukogu esimees Karolis Sankovski.

Ta lisas, et uue juhi leidmiseni tagavad ühisettevõtte sujuva tegevuse teised juhatuse liikmed ja kogu RB Rail AS meeskond. Sankovski lisas, et peagi liitub meeskonnaga ka programmijuht, kes vastutab Rail Baltica projektiga seonduvate tegevuste tõhusa elluviimise eest.

“Mul on kahju lahkuda, sest Rail Baltic on põnev projekt, mille nimel tööd teha. Tänan RB Rail AS töötajaid, sidusrühmi, rahvusvahelisi partnereid ja nõukogu koostöö ning toetuse eest,” kommenteeris ühisettevõttest lahkumist Timo Riihimäki.

Riihimäki juhtimise ajal algatati projekteerimistööd Rail Balticu põhiliinil 411 kilomeetri ulatuses ning lisaks hanked projekteerimistöödele 236 kilomeetri ulatuses.

Lisaks arendas Riihimäki ettevõtte struktuuri. Näiteks loodi projekteerimis- ja ehitusetappide edukaks ning efektiivseks rakendamiseks projektijuhtimise osakond. Samuti tugevdas Riihimäki RB Raili hankeosakonna rolli.

Rail Balticu projekt näeb ette kahe rööpapaariga, 870 kilomeetri pikkuse Euroopa standardlaiusega 1435 millimeetrit elektrifitseeritud raudtee ehitamise Tallinnast Leedu-Poola piirini.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi