Riigikogu liige Raimond Kaljulaid astub Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda (SDE).

Riigikogu liige Raimond Kaljulaid teatas neljapäeval, et astub Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda ning täitis samas ka erakonda astumise avalduse. 

Kaljulaid sõnas, et riigikogus soovib ta edaspidi koostööd teha SDE fraktsiooniga, edastas SDE pressiesindaja.

Kaljulaidi sõnul oli tema jaoks põhiline küsimus see, kuidas kõige paremini ja tõhusamalt esindada tema poolt nii riigikogu kui Euroopa Parlamendi valimistel hääletanud inimesi.

„Me peame toetama oma ettevõtjaid, kuid samal ajal hoolitsema selle eest, et majandusedu väljenduks kõigi meie inimeste suuremates sissetulekutes – nii palkades kui pensionides. Peame taastama Eesti kui konstruktiivse, toimeka ning positiivse väikeriigi maine. Peame tegutsema ka selle nimel, et sügavad vastuolud, mis on Eesti ühiskonnas tekkinud, muuhulgas erinevast rahvusest inimeste vahel, leiaksid lahenduse. Kõik need ülesanded on meile endiselt jõukohased, kuigi viimaste kuudega Eestile tekitatud kahju nii siseriiklikult kui rahvusvaheliselt on muidugi väga suur,“ ütles Kaljulaid.

SDE esimees Indrek Saare sõnul on Raimond Kaljulaid näidanud, et ta peab poliitikuna oma sõna. “Vastupidiselt Jüri Ratasele, kes peaministri koha nimel oli valmis taganema oma lubadusest, et ta ei tee koostööd EKRE-ga, jäi Raimond deklareeritud väärtustele kindlaks ja lahkus seepeale Keskerakonnast. Ainuüksi see oluline põhimõtteline valik kinnitab, et jagame sarnaseid väärtusi, kuid meie omavahelised arutelud on kinnitanud, et saame sarnaselt aru hooliva, demokraatliku ja vaba riigi ideaalidest,” sõnas ta.

Sotsiaaldemokraatide juhatus otsustab uute liikmete vastuvõtmise järgmisel koosolekul 19. novembril.

Tänavu aprillis teatas Keskerakonna ridades riigikokku valitud Põhja-Tallinna linnaosa endine juht Raimond Kaljulaid, et astub Keskerakonnast välja.  

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi