Riigikogu reformierakonna fraktsioon algatas alkoholiseaduse muutmise eelnõu, mille eesmärk on anda kohalikele omavalitsustele suuremad õigused oma territooriumil alkoholimüügi reguleerimiseks.

Eelnõu tulemusena võivad kohalike omavalitsuste volikogud piirata alkohoolse joogi jaemüüki kohapeal tarbimiseks kogu haldusterritooriumil või selle mõnes osas ajavahemikus kella 22-st kuni 10-ni, puhkepäevale eelneval ööl südaööst kuni kella 10-ni.

Septembri lõpus pöördus ka Keskerakonda kuuluv Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart majandus- ja taristuminister Taavi Aasa poole ettepanekuga kaaluda alkoholiseaduse muutmist, mis võimaldaks linnal lubada alkoholi müüki baarides ja teistes meelelahutuskohtades kohapeal tarbimiseks hommikul alates kella 10-st. 

Nii pressiteade Kõlvarti ettepanekuga kui reformierakonna eelnõu algatus kannavad 25. septembri kuupäeva.

„Kui kauplustest on võimalik alkoholi osta alates kella 10-st, siis peaks sarnase piirangu kehtestamine olema võimalik ka alkohoolse joogi müügil kohapeal tarbimiseks,“ ütles Kõlvart.

Reformierakondlaste esitatud eelnõu seletuskirja järgi on nii mõneski kohalikus omavalitsustes, näiteks Tallinnas ja Kuressaares, esinenud probleeme seoses öise ja varahommikuse alkoholi liigtarbimisega meelelahutusasutustes.

Alkoholi  liigtarbimisel meelelahutusasutustes on mitmeid negatiivseid tagajärgi – avaliku korra rikkumised, vandalism, kaklused, müra ning suureneb politsei väljakutsete ja meditsiinlist abi vajavate inimeste hulk, seisab seletuskirjas.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi