SEB oktoobris korraldatud uuringu põhjal on vaid 29 protsenti panga teise samba klientidest nõus väitega, et pensionireform mõjub pensionisüsteemile positiivselt, 49 protsenti küsimusele vastanutest on vastupidisel seisukohal.

“Kuna uuringust tuli välja, et muretut tulevikku pensionärina kujutab endale ette veidi alla 10 protsendi vastanutest, siis reformis ei nähta ka võluvitsa, mis aitaks suurendada vanaduspõlve sissetulekuid,” ütles SEB Life and Pension Baltic Eesti filiaali juht Triin Messimas pressiteates.

“Euroopa Liidu soovitatav keskmine igakuine pension moodustub vähemalt 65 protsenti viimasest kuupalgast ning sellele eesmärgile aitavad lähemale jõuda regulaarsed sissemaksed nii teise kui ka kolmandasse sambasse,” lisas ta.

Samuti selgus uuringust, et 43 protsendi arvates kahandab pensionisüsteemi ulatuslik reform tunduvalt selle usaldusväärsust, kuid muudatusi pidas süsteemile positiivseks 35 protsenti vastanutest, teatas SEB.

25 protsenti vastajatest leidis, et uus pensionisüsteem on inimeste suhtes aus ja õiglane ning 52 protsenti ei olnud väitega nõus.

2019. aasta oktoobris korraldatud küsitlusele vastas üle 800 SEB teise samba pensionifondide kliendi.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi