Tallinna linnavalitsus esitas linnavolikogule määruse eelnõu, mille kohaselt tõusevad uuest aastast Tallinna ühistranspordi piletihinnad mittetallinlastele.

Ühe sõidu piletit hakkab asendama tunnipilet. Bussijuhil ostetud tunnipileti hind jääb samaks ehk 2 eurole. Tunnipilet ühiskaardi või kontaktivaba pangakaardiga ostmisel hakkab maksma praeguse 1,1 euro asemel 1,5 eurot, päevapilet praeguse 3 euro asemel 4,5 eurot, teatas Tallinna linnavalitsus.

Ühe tunni sooduspileti hind hakkab maksma 55 sendi asemel 75 senti. Kolme päeva pilet hakkab uuest aastast maksma 5 euro asemel 7,5 eurot ja viie päeva pilet 6 euro asemel 9 eurot. 30 päeva pileti eest peab maksma 23 euro asemel 30 eurot, soodushinnaks saab praeguse 8,5 euro asemel 13 eurot.

Uue tootena on välja arendatud konverentsipilet, mis kehtib juhul, kui ürituse korraldaja on taotlenud osalejatele tasuta sõidu õigust. Osalejatele antakse välja unikaalse koodiga piletid, mis tuleb ühistransporti sisenemisel valideerima.

Lisaks muutuvad validaatori helisignaalid: üks pikk signaal hakkab tähistama edukat sõiduõiguse registreerimist. Kaks lühikest helisignaali tähistavad seda, et sõiduõigust ei ole.

Turistide jaoks mõeldud QR-piletit saab uuest aastast osta piletiautomaadist, mis on paigaldatud Tallinna lennujaama ja bussijaama, piletiautomaadid lisanduvad ka Balti jaama ning reisisadama A- ja D-terminali.

Tasuta sõiduõigus Aegna saarele jääb elanikele, koolieelikutele ning puuetega inimestele. Ühe suuna pilet Aegna saarele hakkab maksma 4 eurot, edasi-tagasi sõidupilet 6 eurot. Ühe suuna sooduspilet õpilastele ja eakatele hakkab maksma 2 eurot ning edasi-tagasisõidupilet 3,8 eurot.

Abilinnapea Andrei Novikov ütles pressiteate vahendusel, et viimati muudeti Tallinna ühistranspordi piletihindu 2012. aastast seoses elektroonilise piletisüsteemi rakendamisega.

“Vahepealsete aastate vältel on märkimisväärselt kasvanud nii ühistranspordi kasutajate kui ka liiniveomahtude arv. Käesoleva aasta algul hakkas Tallinna Linnatranspordi AS erakorraliselt teenindama 11 olemasolevat bussiliini ning aasta teises pooles avasime uusi bussiliine,” ütles Novikov.

“Nii oleme parandanud ja täiendanud ühistranspordikasutajate võimalusi ning samas tagame jätkuvalt ka linlastele tasuta ühistranspordi, sealhulgas Elroni rongides tasuta sõidu Tallinna piires. Ehkki ka Elron on viimastel aastatel oma piletihindu tõstnud, oleme hoidnud oma piletihindu samal tasemel ning ka nüüd, peale piletihinnatõusu jäävad need alla nii mõnestki teisest keskmise suurusega linnast,” märkis abilinnapea.

Uued piletihinnad peab kinnitama Tallinna linnavolikogu.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi