Viljandimaa suurima puukooli juht Elmar Zimmer on sel kevadel kogenud sellist müügiedu, mida ta oma pika ärimeheelu jooksul ei mäleta, vahendab BNS.

«Peaaegu sama pöörane oli olukord nõukogude aja lõpus, kui kiirelt kahaneva väärtusega «lepalehtedest» sooviti ruttu vabaneda,» lausus ta.

Et laadad on haiguskriisi tõttu keelu all, käivad paljud istikukasvatajad kaupa pakkumas üle Eesti turgudel. Kirjeldades läinud nädalavahetuse käiku Ida-Virumaale, kerkisid Zimmeril suunurgad kõrvuni. Oma tulekust andis ta teada kohaliku lehe vahendusel ning e-posti teel edastati talle väga palju tellimusi. Nii ladus Zimmer pool suurt kaubaautot täis tellitud kaupa ja ülejäänusse mahutas tuntumaid ja Ida-Virumaa elanikule meelepäraseid istikuid.

«Uudistajaid oli kohe ning suurivaevu jõudsime tellitud asjad maha tõsta. Läheduses pakkusid oma kaupa lille- ja köögiviljataimede müüjad. Tunglemise peale saabus kohale politsei, kes vaatas, et meie mölluga ei ole enam midagi teha, ja kaugemale tõsteti hoopis teiste müüjate letid, et meie juures tunglejatele ruumi teha,» jutustas Zimmer.

Järgmisel päeval mindi Jõhvi. «Seal olime targemad ning enne midagi ei müünud, kui istikud olid autost välja tõstetud. Siis saime rahulikumalt edasi müüa: kaup oli kiiremini leitav,» jätkas Zimmer.

Seedri puukool varustab kaubaga suuri kaubanduspoode üle Eesti. «Sellist müügiedu nagu sel kevadel, ei ole mul kunagi varem olnud ega tule ka, see on selge. Seda võib suisa ostupaanikaks nimetada. Inimestel on hirm, et kaup otsa lõpeb.»

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi