TALLINN, 7. märts, BNS – Esmaspäevast, kui õpilased naasevad koolivaheajalt, jätkub koolides ka kiirtestimine. 

Haridus- ja teadusministeeriumi (HTM) hinnangul on regulaarsel kiirtestimisel üldharidus- ja kutsekoolides nende turvaliselt avatuna hoidmisel endiselt tähtis roll ning praegustel ärevatel aegadel on veelgi olulisem võimaldada õpilastele kontaktõpet.

HTM on koole alates eelmise aasta novembrist regulaarselt varustanud kiirtestidega. Ministeeriumi kriisijuht Rain Sannik tõdes, et testide jäägid on praegu, mil on algamas uus testidega varustamine, kooliti väga erinevad.

“On õppeasutusi, kus teste jagub peale koolivaheaega mitmeks nädalaks, aga ka neid, kellel testid on otsakorral,“ sõnas Sannik. Ta tõi välja, et Riigi Tugiteenuste Keskuse (RTK) läbiviidava hanke raames loodeti koolidele täiendavalt teste tarnida märtsi alguseks. “Paraku üks hankel osalenu vaidlustas hanke ning seetõttu ei ole olnud võimalik lepingut veel sõlmida. Loodetavasti saab vaidlustus peatselt lahenduse ja selle hanke raames saab teste hakata koolidesse viima siiski järgmise nädala lõpus,” ütles ta.

Kuna koolide turvaliselt avatuna hoidmisel on kiirtestimine väga tähtis, leidis ministeerium seniks lahenduse, kuidas võimaldada kooliperede kaks korda nädalas testimist kohe peale vaheaega ka neis õppeasutustes, kus kiirtestide varud on lõppemas. Koolipidajad või koolid saavad ise soetada kiirteste vajadusel kuni kaheks nädalaks, kui olemasolevad testid otsa saavad. Ministeerium kompenseerib nende testide maksumuse koolipidajale peale ostu sooritamist.

Ministeerium informeerib nii koole kui koolipidajaid esimesel võimalusel, kui selgub, millal RTK hanke raames keskselt koolidesse kiirtestid jõuavad.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi