Ühendriikide demokraatide presidendikandidaat Joe Biden ähvardas reedel Venemaad USA valimistesse sekkumise korral tagajärgedega.

Bideni sõnul on valimisprotsessi sekkumine Ameerika suveräänsuse rikkumine ja valituks osutumise korral kavatseb ta rakendada selles osas kohaseid meetmeid.

“Luban teile, et sellel on tagajärjed. Kui ma võidan, siis vastatakse sekkumisele meie suveräänsusesse kohaste meetmetega,” ütles Biden telekanalis NBC Venemaa juhtkonna poole pöördudes.

Biden võttis sõna pärast seda, kui Vene president Vladimir Putin kutsus reedel üles tihendama sidemeid USA-ga info- ja kommunikatsioonitehnoloogia vallas ning tagama sekkumatuse teineteise valimistesse.

Kremli avalduse kohaselt ütles Putin, et riigid peaksid andma teineteisele tagatise, et ei sekkuta info- ja kommunikatsioonitehnoloogia abil teise siseasjadesse, seal hulgas valimistesse, ja taaskäivitama sidemed selles sektoris.

Ta tegi ettepaneku sõlmida ülemaailmne kokkulepe, et seesuguseid meetodeid ei kasutata konfliktides “esimese hoobi” andmiseks.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi