Circle K langetas reedel kütusehindu kõikides teenindusjaamades üle Eesti; mootoribensiin 95 miles uus hind on 1,859 eurot ja diislikütus D miles 1,819 eurot liitri kohta.

“Toornafta maailmaturu hinnad on sel nädalal langusesse pööranud, mis võimaldab ka Circle K teenindusjaamades kütusehindu alandada,” ütles Circle K Eesti mootorikütuste hinnastamisjuht Indrek Sassi pressiteates.

“Siiski on maailmaturg väga volatiilne ning analüütikud eeldavad, et pikas perspektiivis liiguvad hinnad siiski ülespoole,” lisas ta.

Sassi sõnul on praegu mitmeid tegureid, mis hinda üles- või allapoole mõjutavad. Maailmaturu hinnalanguse on põhjustanud USA strateegiliste naftareservide turule paiskamine ning Hiinas COVID-19 lainest tingitud Shanghai osaline sulgemine.

Samas on tugevateks kütusehindade tõusu mõjuriteks jätkuvalt sõda Ukrainas, vene toornafta vältimine ning viimase viie aasta madalamaid globaalsed toornafta varud.

Kütusehindade jaemüügihindade määramisel lähtub Circle K nii mootorikütuste sisseostuhindadest, riiklikest maksudest ning kohalikust konkurentsis.

Circle K Eesti AS ei osta, müü ega vahenda Venemaal ega Valgevenes toodetud mootoribensiine ega diislikütust. Ettevõte ostab kõik mootoribensiinid ja diislikütused otse Euroopa Liidus asuvatest rafineerimistehastest ning kütusetarned toimivad häireteta.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi