Eesti saatis Ukraina digiministeeriumile arvuteid ja muud IT-riistvara, et toetada Ukraina IT asutusi ja digiteenuste toimepidevust; avaliku sektori asutuste ja Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu (ITL) koostöös saadeti kokku ligi 1400 seadet pea 80 000 euro maksumuses.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) üleskutsel kogusid erinevad riigiasutused ning erasektori ettevõtted ITL-i vedamisel tehnilisi vahendeid, mida on Ukraina IT ministeeriumilt saadud info järgi neil praegu enim vaja.

“Selleks, et Ukraina riiki üleval hoida ja kaitsta vajavad nad lisaks sõjalisele abile ka IT-vahendeid, mis on sõja käigus hävinud või küberrünnakute tõttu kasutuskõlbmatuks muutunud. Ukrainased on meile sellise palve esitanud ning loomulikult me aitame neid, kaasates nii avalikku kui ka erasektorit,” ütles ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt pressiteates.

“Vaid kahe päevaga suutsid ITL-i liikmed kokku koondada märkimisväärse hulga vajalikest toodetest. Selline kiire tegutsemine on väga hea näide ka avaliku ja erasektori koostööst – omavahel jagatakse operatiivselt infot ja leitakse kiireid lahendusi,” ütles ITL-i tegevjuht Doris Põld

Välisministeeriumi abil läks neljapäeval Ukraina poole teele ligi 60 erinevat toodet, mida oli kokku pea 1400 ühikut. Näiteks saadeti ukrainlastele arvuteid, printereid, tahvelarvuteid, IP kaameraid, wifi ruutereid, kõvakettaid, kaableid ja palju muud. Pakk peaks jõudma Ukrainasse lähipäevil.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi