Saates “Hommik Anuga” kuulutas Eesti naisliidu esinaine Mailis Alt koos president Kersti Kaljulaidiga välja aasta ema, kelleks on Põhja-Eesti regionaalhaigla anestesioloogiakliiniku õendusjuht Katre Zirel.

“Kandidaate oli palju ja meil oli sel aastal tegelikult väga raske, sest need iseloomustused, mis olid esitatud, olid uskumatult toredad. Kõik kandidaadid, keda märgati, inspireerivad emasid üle eest,” rääkis Alt ERR-ile ja lisas, et Zirelit iseloomustasid nende liidu jaoks olulised väärtused – empaatiavõime, hoolimine ja üksteisega arvestamine

“Ta on kodus ja ka oma tööl loonud turvatunde. Kõik need inimesed, kes teda esitasid – tema lapsed, tema mees, tema meeskond – on öelnud, et nad tunnevad, et nad saavad minna, teha ja ka eksida,” märkis Alt.

“Emadepäev on alati päikseline. Täna on selles päikeses ka lootust, et oma eakaid emasid-vanaemasid jälle ühel päeval kallistada saame,” kirjutas president Kersti Kaljulaid hiljem sotsiaalmeedias. “On kurb, et täna ei ole see päev veel käes. Aga teistpidi on natuke hea ka – me pole varem vist keegi nii palju mõelnud ja sõnastanud oma sooje ja häid tundeid. Praegune aeg on sundinud ja õpetanud meid välja ütlema seda, mida muidu lihtsalt elame – me toetume oma eelkäijate tarkusele. See kõige esimene ja olulisim tarkus tuleb iga õnneliku inimese jaoks emalt ja vanaemalt. Sest neil on ikka olnud aega, ka siis, kui pole olnud aega. Nad on olnud alati olemas. See tingimusteta tugi meie elus – just selle eest me täna tänamegi.”

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi