Vanalinna Selts koos kunstnike, käsitööoskuste viljelejate, muuseumide ja toitlustajatega kutsub kõiki taasavastama Tallinna vanalinna.

Viimastel aastatel on vanalinn välisturistide varjus omadele inimestele kahetsusväärselt võõraks jäänud. “Just nüüd on ainulaadne võimalus tulla külla – valdavalt rahvahõredasse linna. Siin saab rahulikult näha ja kogeda tõelist kultuuririkkust,” ütles Eero Kotli Vanalinna Seltsist. “Oskusi, peidetud ja peitmata aardeid näitavad nii tegijad, säilitajad, elanikud, giidid kui teised asjaomased. Praegu vanalinnas käies, muidugi 2+2 kohaselt, saab näha nii detaile kui tervikut, mis tavapärases rahvasummas silma ei paista. Silmailule lisaks  on söögi-joogi hinnad mõistlikud ning mõned toitlustusasutused pakuvad tulijatele maikuus kuumi jooke eriti soodsalt salasõnaga “tulin-külla-linna”.”

“See on sajandeid olnud meie linn ja meie rikkus ning kõik on oodatud seda rikkust taas avastama. Ja mitte ühel päeval, vaid loodetavasti paljudel päevadel,” ütles Toomas Abiline linnamuuseumist, kelle sõnul saavad omad inimesed end linnas taas peremeestena tunda. “Kutsume vaatama oma näitusi ja pakume kuni 10-liikmelistele rühmadele põnevaid avastusretki nii muuseumis kui linnaruumis.”

“Vanalinnas on fantaasia turgutamiseks kunsti rohkelt ja tasuta näha. Kes soovib, saab kultuuri toetada ning midagi meeldivat ja tarvilikku kaasa osta,” lisas Pille Kivihall Katariina Gildist kunstniku vaatenurga.

“Kuigi just oma inimestele suunatud vanalinna päevad toimuvad loodetavasti taas järgmisel aastal, siis seniks – ikka üks vanalinna päev korraga või kaks või hoopis kaks pluss kaks,“ julgustas päevade korraldaja Anne Velt Hopneri Majast. “Plaanis on vanalinna salapaikade avastuskäigud, alates juulist kammerlikud hoovikontserdid nädalavahetustel ning palju muud huviväärset.”

MTÜ Vanalinna Selts tegutseb avalikes huvides alates 2010. aastast. Seltsi eesmärk on Tallinna vanalinna elanike ühiste huvide eest seismine, vanalinna kui ainulaadse ja mitmepalgelise elukeskkonna väärtustamine ja selle paremaks muutmine. Seltsi kuulub koos pereliikmetega üle 500 püsielaniku.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi