Mägironija ja maailmarändur Krisli Melesk tegi Eesti aja järgi pühapäeva varahommikul viis minutit pärast kella kuut esimese eesti naisena teoks ühe oma elu suurtest unistustest: ta tõusis maailma kõrgeima mäe, 8848,86-meetrise Džomolungma tippu.

Seal veetis 35-aastane pealinnast pärit naine oma sõnul mitukümmend minutit, nautides hetki ja hingematvalt ilusaid vaateid. «Ilm oli ilus. Nii et olime pea kolmveerand tundi tipus,» rääkis Krisli Melesk pühapäeva pärastlõunal Postimehele juba neljandast (C4) mäelaagrist, kus ta valmistus soojas telgis puhates järgmisteks mäest alla tuleku etappideks. Tagasi baaslaagrisse peaks Melesk koos Madison Mountaineeringu ekspeditsioonigrupiga jõudma mõne päeva pärast.

Melesk on neljas eestlane Alar Siku, Tanel Tuuleveski ja Andras Kaasiku järel, kes Džomolungma vallutamisega hakkama saanud.

Esimese Eesti mägironijana 18 aastat tagasi tipus käinud Sikk lausus, et Eesti naismägironija saavutus valmistab talle suurt rõõmu. «Väga tore! Täitsa südamest palavalt õnne!» lausus Alar Sikk. «Tingimused olid rasked, aga mis oli hea – tippu minejaid oli sellel aastal hõredalt. See oli pluss. Muidu nad istuvad seal järjekorras ja külmuvad niimoodi surnuks. See aasta oli vähem tegijaid. Minu teada on Everestil (Džomolungma nimi inglise keeles – toim) olnud isegi aastaid, kus keegi tippu ei lähe. Ka selliseid asju on olnud.» 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi