Roheliste algatatud eutanaasiapetitsioon on ligi kahe nädalaga kogunud üle kümne protsendi vajaminevast tuhandest allkirjast.

Erakond Eestimaa Rohelised algatas rahvaalgatus.ee keskkonnas petitsiooni, millega on plaanis teha riigikogule ettepanek seadustada Eestis eutanaasia. Pühapäeva keskpäevase seisuga oli algatusele enda allkirja andnud 114 inimest. Puudu on seega veel 886 allkirja.

Rohelised soovivad, et riigikogu ja valitsus töötaksid välja seadused, mis lubavad inimestel otsustada oma elu lõpu üle nii, et see ei oleks piinarikas.
Roheliste volikogus toetuse saanud seisukohad ootavad kaaskodanike toetusallkirju. Rohelised leiavad, et oma elu üle võib eelkõige otsustada inimene ise.

“Me soovime, et arstid saaksid elushoidmise abi lõpetamisel lähtuda varasemalt kirjalikult vormistatud elutestamendist, mis on ka arstiga läbi arutatud ja tunnistajate poolt kinnitatud. Inimese elu üle peaks otsustama inimene ise. Tulevikujuhistes saab inimene täpsustada näiteks elustamiskeelu tingimusi ja muid üksikasju ning need oleks digi-haigusloo osaks,” ütles Roheliste volikogu esimees Aleksander Laane BNS-ile.

Petitsioon pealkirjaga “Seadustame Eestis eutanaasia” peab rahvaalgatus.ee keskkonnas koguma vähemalt tuhat allkirja, et riigikogu arutaks seda ja alustaks seadusloomealast tegevust eutanaasia valdkonnas.

“Arutatud on seda teemat iga aasta. Ning iga kord on tulemuseks mitte midagi – ehk trafaretne lause, et seda on vaja arutada. Ja nii järgmise korrani,” kritiseeris Roheliste juhatuse liige Olev-Andres Tinn väljakujunenud olukorda. “Ehk aitab juba mittemidagiütlevate sõnade veeretamisest. Riigikogul on nüüd võimalus teha esimene sisuline ja praktiline samm eutanaasia reguleerimise teel.”

“Saksa kõrgeim kohus otsustas just, et isegi aktiivse eutanaasia keeld on vastuolus Saksamaa põhiseadusega, sest jätab lootusetult haige inimese ilma õigusest ise oma surma üle otsustada,” lisas Roheliste juht Züleyxa Izmailova.

Roheliste algatus ootab kuni 14. aprillini hääli aadressil rahvaalgatus.ee/initiatives/0d1269f4-171b-44fa-8efe-110a53b5251b

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi