Pühapäeva õhtupoolikul sai turvaettevõtte G4S juhtimiskeskus tulekahju häireteate Tallinnas Nõmmel asuva eramu valveseadmetelt – olukorda kontrollima sõitnud turvatöötaja avastas suitsu täis hoonest kõrbeva toidu, mille eemaldas kiirelt pliidilt ja päästis sedasi maja tulekahjust. 

Tulekahju häireteate sai G4S kell 16.12 ja võttis kohe majaelanikuga ühendust. Viimane polnud parasjagu kodus, kuid talle meenus, et oli vist toidu pliidile unustanud. Turvaettevõte saatis seepeale olukorda kontrollima patrulli, kes jõudis kohale mõne minutiga. 

Maja kontrollides nägi turvatöötaja akendest, et toad on suitsu täis, samuti kostus hoonest häiresignaal. Elaniku juhiste järgi pääses turvatöötaja eramusse, leidis köögist potis kõrbeva toidu, mille eemaldas pliidilt, keeras pliidi kinni ja asus seejärel ruume tuulutama. 

Päästeameti abi vaja ei läinud. Eramu tulekahjust päästnud G4S töötaja jäi majaelaniku saabumiseni eramut valvama.  

Turvaettevõttega ühendatud koduvalvesüsteem annab teada nii sissemurdmisest kui ka tuleohust. Häireteate korral saab ööpäevaringselt töötav turvafirma saata kohe appi turvatöötajad, kel on vajalik ettevalmistus, et õigusrikkumises kahtlustatav isik kohapeal kinni pidada või algfaasis põleng kustutada ning kaasata appi nii politsei, päästjad kui kiirabi. Turvaettevõttel G4S on 75 patrulli üle Eesti.

 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi