Kui Hiiumaalt alguse saanud kohvikutepäevad on saanud üle-eestiliseks traditsiooniks, siis nüüd alustavad hiidlased uue traditsiooniga ja kutsuvad külalisi enda juurde söömaajale.

Eelmisel aastal alguse saanud mõte jätkab ka sel aastal ning külalisi oodatakse 1.-4. augustini viiel erineval söömaajal.

Möödunud aastal positiivse kogemuse osaliseks saanud Ungari õhtsuöögi korraldajad teevad elaval tulel raudpajas guljašši ka sel aastal. Külalisi ootadakse sinna 18 ja traditsioonilise guljaši kõrvale pakutakse ka ehtsat pekki. Kogu ettevõtmine toimub Lauka mõisa lähistel lihtsates väliköögi tingimustes. Kokad ja võõrustajad räägivad lisaks eesti keelele ka soome, ungari ja inglise keelt.

Mihkli Talumuuseumis pakutakse süüa talu peremehe Joosepi 115. sünniaastapäeva auks. Tuleb korralik sünnipäevapidu, kus maitstakse sünnipäevatoitusid nii tänapäevast kui ka Joosepi eluajast. Lisaks mängitakse pilli ja saab laulda, nagu ikka Eesti rahval kombeks ning esineb ka Hiiumaa Naaditeater etendusega “Meie elu”.

Kärdla gümnaasiumi hoovis aga pannakse püsti rahvusvahelisi maitseid tutvustav lõunasöök, mis peatab aja keset päeva, just nagu seda tehakse Vahemeremaades. Toidurännak Viie Küla Maitsed viib Hiiumaa kallastelt Soome, Horvaatia, Küprose ja Portugali radadele.

Aiahuvilisi tervitab hommikusöök Anne juures, kus saab ampsu saateks jalutada imekaunis koduaias, mida isegi Soomest turismibussidega vaatama sõidetakse. Anne on õppinud kodu lähedal Hiiumaa ametikoolis aiaehitust ning sealt leitud sõprade seltsis avastanud enda jaoks uue hobi ja elukutse, mida söömaaegade raames hea meelega ka teistega jagab.

Soonlepa karjamõis kutsub külalisi munast rääkima ja muna maitsma ning pärast ka “Muna” etendust vaatama jääma. Juttu tuleb Üle Soosterist, kelle loomingu üks tuntumaid sümboleid on muna. Samuti erinevatest viisidest, kuidas muna süüakse, ja tehakse väike jalutuskäik Soonlepa karjamõisa peremehe Tõnis Kasemägi loodud munasse ehk keramajja. Kogu meeleolu võtab kenasti kokku õhtusöögile antud pealkiri “Maastik munaga”.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi