Eesti koroonarakendusel HOIA täitus kolmapäeval 250 000 kasutajat, rakendus on aidanud teavitada neid lähikontaktseid, kelleni muidu poleks jõutud.

“Kuigi allalaadimiste arv on juba üpris kõrge, siis tuleks viirusesse haigestudes enda lähikontaktseid ka HOIA kaudu teavitada. See on Terviseameti inspektoritele lähikontaktsete kaardistamisel väga suureks abiks,” selgitas terviseameti peadirektori asetäitja Mari-Anne Härma.

Ta lisas, et kui inimene on HOIA rakendusest lähikontaktse teavituse saanud, siis tuleb sellest teada anda helistades riigiinfo telefonile 1247 või terviseameti infoliinile 7 943 500.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) andmetel on neljapäevase seisuga HOIA rakendust alla laaditud 250 944 korda. Läbi rakenduse on end haigeks märgitud 2416 korda, millest aktiivseid haigusjuhte on hetkel 540.

Mobiilirakenduse HOIA saab alla laadida Google Play või App Store’i kaudu ning see teavitab kui inimene on olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saab rakenduse kaudu anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest.

Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. 

Koroonatestimine.ee koduleht koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta. Lisaks on seal vajalik info arstidele ning tööandjatele. Samuti on sel lehel võimalik broneerida endale aeg saatekirja olemasolul, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukoha koordinaate testimiskohtade kohta.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi