Imre Sooäär esines esmaspäeval riigikogus ametivannet andes sõnavõtuga armastusest, mida katkestasid korduvalt vahelehüüded ning riigikogu esimees Henn Põlluaas kutsus Sooäärt korduvalt üles sõnavõttu katkestama.

Imre Sooäär andis esmaspäeval riigikogus ametivande, kuid enne seda esines ta sõnavõtuga, milles selgitas oma seisukohti. “Tunnen oma õlgadel suurt koormat, aga tunnen, et pole õige teha valesid otsuseid südametunnistuse järgi,” sõnas Sooäär. 

“Miks on meie ümber nii palju viha ja nii vähe mõistmist,” ütles Sooäär. “Ma usun demokraatlikku õigusriiki,” sõnas ta. “Hirm on kõige suurem pandeemia. Peame tõusma sellest kõrgemale ja tegema otsuseid armastusega.”

Tema sõnavõttu häirisid korduvalt vahelehüüded.

Riigikogu esimees Henn Põlluaas ütles Sooäärele, et riigikogu protseduurireeglid ei näe ette sellist sõnavõttu. Ka sõnas Põlluaas, et see pole vandeandmine, vaid kõne.

“Kas tuuakse politsei ja viiakse mind siis ära? Mis on lahendus?” vastas Sooäär.

Korraks lülitati välja Sooääre mikrofon.

Ta nimetas kavandatavat abieluteemalist referendumit rahvast lõhestavaks ning küsis, kas kahe täiskasvanu vaheline armastus ei peaks samuti olema perekonnaseaduse kaitse all.

“Eesti riigi huvid on mulle tähtsamad kui isiklikud huvid. Ma võtan vastutuse, tulen teie sekka sildu looma,” sõnas Sooäär.

Sõnavõtu lõpetuseks andis Sooäär ametivande.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi