Jäämurdja Botnica asus pühapäeva hommikul teele Kanada Arktikasse, et juba neljandat suvepe järjest töötada Milne Inleti sadama lähistel rauamaaki kaevandava ettevõtte heaks.

“Botnica 3200 meremiili pikkune teekond 17 liikmega pardal viib esmalt St. Johnsi sadamasse, kust võetakse peale veel üheksa Kanadast pärit meeskonnaliiget ning läbitakse põhjalik Kanada-poolne laevainspektsioon,” ütles TS Shippingu juhatuse liige Ülo Eero. “Edasi jätkub sõit juba Arktikasse, Baffini saare põhjaossa, kust jää pole veel kuhugile kadunud ning temperatuur on nullilähedane.”

Eero sõnul võttis Botnica enne teele asumist peale maksimumkoguse varustust ja kütust, sest pikal tööperioodil kaugel Arktikas on igasuguste varude täiendamine väga keeruline. Botnica põhitöö on suurte panamax-tüüpi laevade abistamine jääs ning jääseire Milne Inleti sadama juurde viivates kitsustes ja väinades. Esialgsete plaanide järgi on Botnicat tagasi Tallinnasse oodata novembri keskel.

Tallinna Sadama tütarettevõte OÜ TS Shipping sõlmis 2018. aastal lepingu Baffinlandiga multifunktsionaalse jäämurdja m/l Botnica prahtimiseks 2018. aasta suvepeks ja iga-aastaste call-optsioonidega 2019-2022 suveperioodideks.

Lisaks rauamaagi ekspordil osutatavatele eskort- ja jääseirelaeva teenuste kõrval teeb Botnica selles ökoloogiliselt väga tundlikus piirkonnas reostusseiret ja osutab vajadusel hädaabiteenuseid.

Baffinland Iron Mines Corporation on Kanada kaevandusettevõte, mis tegeleb rauamaagi kaevandamisega Baffini saarel Põhja-Kanadas.

Talveperioodil ehk 20. detsembrist kuni 20. aprillini on OÜ-l TS Shipping leping veeteede ametiga jäämurdeteenuse osutamiseks Eesti rannikuvetes. OÜ TS Shipping on ASile Tallinna Sadam kuuluv tütarettevõte, mille põhitegevus on multifunktsionaalse jäämurdjaga Botnica erinevate teenuste osutamine.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi