Reformierakonna liider ja peaminister Kaja Kallas märkis kolmapäeval riigikogu infotunnis, et on valmis riigikoguga koostööd tegema. 

Kallas sattus kriitika alla, kuna ei vastanud sellel nädalal opositsiooni palvele tulla parlamendi ette pidama ettekannet koroonavastasest võitlusest. Riigikogu esimees Henn Põlluaas kurtis, et Kallas ei vastanud ka tema kõnedele. 

Kallase sõnul sai valitsus alles teisipäeval teadusnõukojalt viimatise ülevaate koroonaviiruse olukorrast ning seejärel oli valitsuse soov olukorda analüüsida.

“Alates tänasest saavad ka riigikogu liikmed ülevaated, mis tulevad koroonakriisi kohta ka valitsusliikmetele,” lubas Kallas. Ta lisas et on aldis suhtlema riigikoguga. “Ja kui ma ei saanud vastu võtta telefoni, siis palun selle eest vabandust ja üritan edaspidi paremini.”

Kallase sõnul on tal hea meel kuulda, et opositsiooni hinnangul on koroonakriis kõigi ühine mure. Samas on Kallase sõnul vastutustundetu opositsioonierakondade üleskutse tulla kokkusaamistele järgmisel nädalal. Kallas rõhutas, et kõik erakonnad peaksid paluma inimestel püsima ka riigi aastapäeval pereringis. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi