Peaminister Kaja Kallase sõnul läheb riik alates neljapäevast lukku, uued karmid koroonapiirangud kehtivad vähemalt kuu aega.

Kallas ütles rahvusringhäälingu uudistesaates “Aktuaalne Kaamera”, et uute karmide piirangute põhjuseks on koroonaviiruse Ühendkuningriigi tüve kiire ja lai levik Eestis.

“Otsustasime panna riigi nii lukku kui võimalik,” ütles Kallas.

Peaministri sõnul lähevad õppeasutused, sealhulgas alglassid distantsõppele, välja arvatud erivajadusega lapsed ja nendega tegelevad õppeasutused. Vanematel on tungivalt soovitatud lapsi lasteaedadesse mitte viia. 

Suletakse kogu kaubandus, välja arvatud esmatarbekaubad, samuti suletakse toitlustus. Valitsus keelab ka sportimise sisetingimustes.

“Olukord koroonaviirusega Eestis on erakordselt kriitiline. Sellele tuleb kiiresti reageerida ja me otsustasime panna riigi nii lukku kui võimalik. Õppeasutused, sealhulgas algklassid lähevad distantsõppele. Tungiv soovitus on lapsi lasteaedadesse mitte viia,” ütles Kallas. 

“Kogu kaubandus – välja arvatud esmatarbekaubad, toidupoed – jääb suletuks ja kõik toitlustusasutused jäävad suletuks ja siseruumides sportimine ei ole lubatud. Väljas hakkab kehtima 2+2-reegel,” lisas Kallas.

Kallase sõnul on piirangud võimalik kõige varem jõustada alates neljapäevast ning need kehtivad vähemalt kuu aega.

“Piirangud kehtivad vähemalt kuu aega ja jõustada saame need alates neljapäevast. See on kõik selleks, et kontakte vähendada ja nakkusahelaid katkestada,” selgitas Kallas.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi