Harju maakohtus toimub kolmapäeval istung oma abikaasalt kuulitabamuse näkku saanud laskeinstruktori Martin Bahovski ebaseaduslike tulirelvade süüasjas, mis võib laheneda kokkuleppemenetluses.

BNS-i andmetel on Martin Bahovski (47), tema kaitsja ja Põhja ringkonnaprokuratuur sõlminud kokkuleppe karistuse osas. Sõlmitud kokkuleppe kinnitamise otsustab kohus.

Martin Bahovski sattus kohtu alla, kuna tema elukoha läbiotsimisel leiti sealt kolm ebaseaduslikku tulirelva ja ebaseaduslike tulirelvade osi.

Kohtu all on ka Martin Bahovskit 18. mail Harjumaal Kuusalu vallas tulistanud Liina Bahovski (44), kelle üle algab kohtuprotsess 12. jaanuaril.

Kriminaalmenetlust juhtinud prokuröri Katrin Paesoo sõnul viis raskete tagajärgedega kuriteoni alkoholi tarvitamine.

“Uurimise käigus leidis kinnitust, et süüdistatav tarbis koos abikaasaga kodus alkoholi. Kriminaalmenetluses kogutud tõendite järgi viibis naine abikaasaga ühes ruumis ja sihtis enda nimele registreeritud seaduslikust tulirelvast tema poole,” kirjeldas olukorda Paesoo.  

Järgmisel hetkel tulistas naine lasu abikaasa näo piirkonda, põhjustades sellega Martin Bahovskile eluohtliku vigastuse. 

Sündmuskohale jõudnud meedikud viisid kannatanu haiglasse ja tema elu õnnestus päästa. Politseinikud pidasid tulistamises kahtlustatava naise samal õhtul kodus kinni.

Majast ja abihoonetest leiti läbiotsimisel kokku 12 tulirelva, millest kolm olid ebaseaduslikud. Lisaks leiti ebaseaduslikke relvaosi. Selles osas alustati eraldi kriminaalmenetlus Martin Bahovski suhtes. Nii naisel kui ka mehel oli relvaluba, mis praegu enam ei kehti.

Prokuratuuri taotlusel ja kohtu loal võeti naine eeluurimise ajaks vahi alla. Juulis asendas kohus vahistamise elektroonilise valvega, mille all viibib naine tänaseni.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi