Maksu- ja tolliamet (MTA) hävitas neljapäeval Ääsmäel Infokaitsesüsteemide OÜ-s tänavu suvel tabatud 9,6 miljonit salasigaretti. 

Nimelt pidasid MTA uurimisosakonna Lõuna talituse töötajad 17. juunil Valgamaal Tõrva vallas asuvas maanteeristis kinni Lätist saabunud Eesti numbrimärkidega veoauto ning leidsid kontrolli käigus selle haagisest 9,6 miljonit Valgevene maksumärkidega sigaretti „Winston Blue“ ja „Winston Classic“.

Kui see sigaretikoorem oleks jõudnud Eesti salaturule, oleks riigil ainuüksi aktsiisimaksudena jäänud saamata ligi 1,4 miljonit eurot. Hiigelkoguse sigarettide hävitamiseks kulus ligi viis tundi. 

Kuna eelmise aasta kokkuvõtteid veel tehakse, siis on praegu veel vara öelda, kui palju salasigarette mullu tabati, ent 2020. aasta esimese kuue kuuga tabati 23,5 miljonit salasigaretti, võrdluseks tabati 2019. aastal kokku 16,3 miljonit salasigaretti.

„Poolaastal tabatud salasigarettide suure koguse taga on mullused mahukad üksikjuhtumid – lisaks ühe juhtumiga tabatud 9,6 miljonile salasigaretile avastasime juunis veel 3 miljonit, aprillis 1,7 miljonit ja jaanuaris 7,92 miljonit salasigaretti,“ ütles MTA peadirektori asetäitja Rivo Reitmann.

Tema sõnul on maksu- ja tolliameti ülesanne kaitsta ühiskonda ja majandust ning järjepideva professionaalse töö tulemusena näevad maksuametnikud igal aastal salasigareti turu osakaalu pidevat langust.

“Seda kinnitab ka Eesti Konjunktuuriinstituudi salaturu uuring, mille kohaselt moodustasid illegaalsed sigaretid eelmisel aastal kogu sigarettide siseturumahust hinnanguliselt 12–15 protsenti, mis on viimase kümne aasta madalaim tase,“ lisas Reitmann.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi