Tallinna linnapea MIhhail Kõlvarti sõnul hakkab linn kolmapäevast rakendama oma asutustes ennetusmeetmeid kasvava koroonaohu tõkestamiseks ja selle nimel, et kevadine olukord ei korduks.

Kõlvarti sõnul asub linn rakendama ennetusmeetmeid, et vältida hullemat stsenaariumi ehk kevadise olukorra kordumist, teatas pressiesindaja.

„Suurima omavalitsuse ja ühe suurima avaliku sektori tööandjana lasub meil vastutus linlaste ja oma töötajate tervise ning heaolu ees. Seega rakendame ennetavaid meetmeid, mis reguleerivad eeskätt töökorraldust ning millega me ei tekita piiranguid linlastele,“ lausus Kõlvart. „Täna ja praegu on meil kõigil võimalus ära hoida kõige hullem – kaitstes iseennast ja teisi. Me ei peaks ära ootama, millal kehtestatakse eriolukord, vaid me peaksime tegema kõik endast sõltuva, et seda ei tuleks.”

Nii kutsub linnapea üles kõiki vastutustundlikkusele ning julgustab kasutama isikukaitsevahendeid – kindaid ja maski. „Ühtlasi pöördun ka erasektori poole, et ka nende teenindajad kasutaksid julgelt isikukaitsevahendeid,“ sõnas linnapea. „Kui me kevadel suutsime üheskoos kriisist välja tulla, siis nüüd saame ühiselt olnut ennetada. See sõltub meist igaühest.“

Samas möönis linnapea, et Tallinn ootab ka riigilt konkreetsemaid juhiseid.

Tallinna linnavalitsus otsustas kolmapäeval, et linnasüsteem võtab kolmapäevast alates järk-järgult kasutusele ennetusmeetmed. See tähendab muuhulgas isikukaitsevahendite kasutamist, siseruumis hajutamise põhimõtte rakendamist, distantsi hoidmist, tööruumide tõhusamat koristust, töökohtumiste ja koolituste veebipõhiseks viimist ja võimalusel töötajate kaugtööle suunamist.

Linna ametid ja allasutused töötasid suve jooksul välja vajalikud kriisiplaanid. COVID-19 leviku ennetamiseks ja tõkestamiseks rakendatakse linnaorganisatsioonis koroonaviiruse ajal töö korraldamiseks valgusfoori põhimõtet. Selle eesmärgiks on viirusest tingitud mõjude vähendamine ja täieliku sulgemise vältimine.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi