Maksu- ja tolliameti (MTA) uurimisosakonna töötajad avastasid Ikla piiripunktist saabunud haagisveokist 1,7 miljonit salasigaretti Winston Blue.

Eriolukorra tõttu koos politseiga piiril töötavad MTA uurimisosakonna töötajad leidsid 24. aprillil Lätist Eestisse saabunud haagisveoki lastituumist pruuni värvi pappkastid, millel puudusid kirjed ja markeeringud. Kontrolli käigus avastati 168 kastist kokku 1,68 miljonit Winston Blue sigaretti. Kui need sigaretid oleks jõudnud Eestis illegaalselt müügile, oleks riigil ainuüksi aktsiisimaksudena saamata jäänud 240 240 eurot. 

1971. aastal sündinud Läti kodanikule on esitatud kahtlustus tubakatoodete käitlemise korra rikkumises ning ta on vahistatud. 

„Majanduslikult raskel ajal suureneb alati surve maksude optimeerimiseks ning odavama salakauba, eelkõige sigarettide ning alkoholi, hankimiseks,“ ütles MTA uurimisosakonna Lääne talituse juhataja Peeter Paisuots. „Raskel ja haavataval ajal tuleb omi inimesi, ettevõtjaid ja riiki tervikuna kaitsta ning tõkestada kasvavat salakauba levikut, et tagada aus konkurents ning maksude laekumine,“ lisas ta.

Tänavu seni suurim salasigarettide avastus toimus aasta alguses, kui uurimisosakonna Lääne talituse töötajad peatasid 30. jaanuaril Tallinn-Pärnu-Ikla maanteel Lätist saabunud veoauto, mille koormast avastati 7,92 miljonit salasigaretti Prince. Kui need sigaretid oleksid jõudnud Eesti mustale turule, oleks riigil jäänud ainuüksi  aktsiisimaksuna laekumata 1 098 108 eurot. Kahele Eesti kodanikule on esitatud kahtlustused tubakatoodete käitlemise korra rikkumises.

Lääne ringkonnaprokuratuuri prokurör Marika Salmistu lisas, et suures koguses maksumärkideta sigarettide vedamine on kuritegu, mille eest võib karistada maksimaalselt kuni viie aasta pikkuse vangistusega. „Välismaalaste puhul lisandub reeglina ka Eestist väljasaatmine koos sissesõidukeeluga kuni kümneks aastaks,“ täpsustas prokurör.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi