Päästeameti korraldatav kõrghoone kuninga trepijooks toimub sel aastal juba 21. korda, kui kolmapäeval panevad osalejad võimed proovile Tehvandi suusahüppetornis. 

Kell 10 algavad võistlused toimuvad nii individuaal- kui ka võistkondlikus arvestuses.

Võistluse korraldaja Tiit Umbsaare sõnul nõuab kõrghoone tulekahju päästetöödel osalevatelt päästjatelt suurt füüsilist pingutust ning sellest teadmisest sai tõuke ka Kõrghoone kuninga jooksu korraldamine. „Võistlus annab osalejatele võimaluse testida enda vastupidavust ning saada kõrghoone tingimustes tegutsemise kogemust. Varasemalt oleme võistlust korraldanud mitmetes erinevates kõrghoonetes, kuid sel aastal valisime Tehvandi suusahüppetorni, et proovida värskes õhus võistlemist, mis muudab ürituse jälgimise ka pealtvaatajatele põnevamaks,“ rääkis Umbsaar.

Sel aastal on võistlus ka oluliselt vaatemängulisem, sest korraga saab jälgida kahe võistleja trepijooksu. Kõrghoone kuninga tiitli nimel tuleb võistlejal liikuda ligi 20-kilogrammise päästevarustusega suusahüppetorni treppe mööda üles.

Teisipäevase seisuga on end jooksule kirja pannud juba ligi 100 võistlejat nii päästeametist kui ka päästjate heade koostööpartnerite ridadest.

Eelmisel aastal toimunud kõrghoone kuninga 20 juubelijooksu võitis Sander Kaur, kes on Kohila päästekomando päästja. Kõrghoone kuninga tiitli võitnud Kaur tõusis ligi 20-kilogrammise päästevarustusega Original Sokos Hotel Viru 22-korrusele ajaga kahe minutit ja 3,80 sekundit.

Kiireim naisvõistleja oli Helen Kiis ajaga 2:48,92.

Võistkondlikus arvestuses tunnistati parimaks Nõmme meeskond koguajaga 8 minutit ja 40,1 sekundit ning naiste võistkondlikus arvestuses võitis sisekaitseakadeemia naiskond koguajaga 12 minutit ja 46,5 sekundit.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi