Alates septembrist juhib usuteaduse instituudi juures tegutsevat pastoraalseminari assessor praost Marko Tiitus, kes on ka usuteaduse instituudi rektori kohusetäitja, kirjutab Eesti Kirik.

Juhi vahetuse aluseks oli emeriitpiiskop Einar Soone pastoraalseminari juhi ametist tagasi astumine sel­lel kevadel. „Olen veendunud, et pastoraalseminari eelnevad juha­ta­jad Paul-Gerhard Hörschel­mann, Ove Sander, piiskop Einar Soone kui ka juhataja assistent Liina Sander on teinud väga head ja tänuväärset tööd ning andnud igaüks seminari töösse, arengusse ja vaimsusesse hindamatu panuse.

Töörütm on välja kujunenud ja vähemasti esimesel aastal on minu eesmärgiks sellesse rütmi sisse elada ilma olulisemaid muudatusi kavandamata. Koroonaviiruse ohust tulenevalt peame olema valmis distantsõppeks, üheks töökorralduslikuks muutuseks ongi see, et me viime kontaktõppe sessioonid kol­mele päevale, sellele lisandub sessioonide vahel üks õppepäev Zoomis,“  rääkis Tiitus.

Õppeaasta alguses, 23. septembril kirjalikult ja 24. septembril suuliselt toimus pro venia concionandi eksam, mille sooritamise alu­sel alustasid pastoraalseminaris õppimist diakon Ülo Liivamägi, Volli Nugis ja diakon Jane Vain, keda Marko Tiitus iseloomustab parima hinnanguga.

„Tunnen kõiki kandidaate nende õpingupäevilt usuteaduse instituudis ja hin­dan neid kõrgelt. Kõik kolm on akadeemiliselt võimekad, hea teoloogilise ettevalmistusega ja pikaajalise kirikliku teenimise kogemusega ning usaldavad ja armastavad jumalat.“ 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi