Euroopa Komisjon kuulutas neljapäeva õhtul Lissabonis Euroopa Rohelise Pealinnaks 2022 Prantsusmaa linna Grenoble.

“Soovime Grenoble’ile palju õnne ja jõudu kanda aastal 2022 Euroopa Rohelise pealinna tiitlit! Teil on väga huvitavad plaanid, jälgime teie programmi ja ideede teostust suure kaasaelamisega. Suur tänu ka kaasfinalistidele ning žüriile,“ ütles Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart pressiesindaja teate.

Linnapea lisas, et Tallinn on sellest võistlusest ja finaalis osalemisest samuti võitnud. „Juba see, et Tallinna valiti kevadel finaali, andis meile suure tõuke mõtestada linna rohepööret, muuta linnaorganisatsiooni rohelisemaks ja teha mitmeid uusi algatusi. Tallinn jätkab rohelise suunaga, et ellu  viia mitmed rohepealinna plaanis kavandatud algatused ja üritused hoolimata sellest, et tiitlit veel ei tulnud,“ märkis ta.

Linnapea tänas ka oma meeskonda, kes on mitu kuud mõelnud ainult rohelisi mõtteid ja teinud väga head tööd. „Tallinn ei loobu pürgimusest saada Roheliseks pealinnaks,“ rõhutas Kõlvart.

2022. aasta Euroopa rohelise pealinna tiitlile kandideeris kokku 18 linna. Koos Tallinnaga pääsesid konkursil finaali Dijon, Grenoble ja Torino.

Tallinnast alguse saanud rohelise pealinna algatuse eesmärk on parandada Euroopa linnade elukeskkonda ning tunnustada pingutusi, mida linnad keskkonna ja elukvaliteedi parandamiseks teevad. Euroopa Komisjon annab tiitli linnale, kes on linnakeskkonda parandanud ja planeerib selle muutmist eri tegevuste kaudu tervikuna.

Tallinna teekonnast Euroopa Roheliseks Pealinnaks 2022 ning tegevustest rohelisema linnakeskkonna nimel saab lugeda veebilehelt Roheline pealinn.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi