Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) muutis id.ee portaali kasutajasõbralikumaks, et julgustada inimesi kasutama rohkem riigi e-teenuseid.

Id.ee portaal annab infot nii elektroonilise identiteedi (eID) lõppkasutajatele kui ka teenuste arendajatele. Samuti on see koht, kust alla laadida uusim ID-tarkvara.

“Viimase kuue kuu jooksul on elektroonilise identiteedi (eID) vahendeid ehk ID-kaarti, mobiil-ID-d ja Smart-ID-d kasutanud 70 protsenti elanikkonnast, mis tähendab, et umbes 900 000 inimest kuus logib end sisse mõnda e-teenusesse või annab mõne digiallkirja. Kalendrikuus tehakse kokku umbes 30 miljonit toimingut. Selliste mahtude korral võib loomulikult tekkida ka küsimusi eID vahendite kasutamise kohta. Veebileht id.ee proovib neile olukordadele vastuseid anda ja mured lahendada,” ütles RIA peadirektori asetäitja riigi infosüsteemi alal Margus Arm. “Loodame, et uuenenud id.ee portaal julgustab inimesi rohkem eID vahendeid kasutama ja aitab seega kaasa meie põhieesmärgile tagada Eestis turvalise ja maailmatasemel elektroonilise identiteedi jätkusuutlik toimimine,” lisas ta.

Uuenenud id.ee portaalist leiab vajalikku informatsiooni ja õpetusi, mis aitavad e-teenuste kasutamisega algust teha. Näiteks on üleval digitaalse allkirja andmise õpetus ning võimalikud lahendused mobiil-ID kasutamisel tekkinud tõrgetele. Lisaks on hea teada, et eID vahendite abil saab ligi ka oma isiklikule teabele, näiteks tervise- ja pensioniandmetele.

Kõige vähem leiab eID vahendite kasutajaid 18-25-aastaste noorte ja vanemaealiste seas, mistõttu alustas RIA teavituskampaaniat “Meil on sulle parem id.ee“. Kampaania eesmärk on julgustada eID maailmaga tutvujaid kasutama eID vahendeid ja juhtida tähelepanu uuenenud veebikeskkonnale, kus on võimalik end eID teemadel harida ja ka murede korral lahendusi leida. Kampaaniat rahastatakse Euroopa Liidu struktuuritoetuse toetusskeemist “Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine” (Euroopa Regionaalarengu Fond).

Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) on riiklik kompetentsikeskus, kes kujundab ja kindlustab Eesti infoühiskonna alustalasid: arendab ja haldab e-riigi keskseid taristuteenuseid ning tagab riigi küberturvalisuse. RIA kuulub majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi valitsemisalasse.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi