SK ID Solutionsi elektroonilise identifitseerimise lahendusega Smart-ID on Eestis liitunud 544 000 inimest, kogu Baltikumis on kasutajaid ligikaudu 2,9 miljonit.

Enim ehk ligi 1,4 miljonit on Smart-ID-l kasutajaid Leedus, Lätis läheneb kasutajate arv aga miljonile, selgub Smart-ID ja mobiil-ID kasutajate statistikast. 

Mobiil-ID kasutajaid on Eestis aga 244 000 ning Leedus 321 000.

Smart-ID abil saab kasutada finants-, haridus-, telekommunikatsiooni-, energia-, riigi- ja jaekaubandussektori e-teenuseid.

2020. aasta veebruaris lõi SK ID Solutions Smart-ID jaoks uue biomeetrilise registreerimisviisi, mis võimaldab luua Smart-ID pangakontorit külastamata. Kasutajad saavad biomeetrilise identiteedi kontrollimise lahendusega end autentida ja anda käsitsi kirjutatud allkirjadega samaväärseid elektroonilisi allkirju.

Samuti saab alates veebruarist ID-tarkvara DigiDoc4 uues versioonis dokumente allkirjastada lisaks ID-kaardile ja mobiil-ID-le ka Smart-ID-ga.

2020. aasta märtsis registreeriti esimene Smart-ID abil asutatud ettevõte, ettevõtte asutamise teenus oli Smart-ID kasutajatele esimest korda kättesaadav äriregistriga ühendatud Unicounti iseteenindusportaalis.

Ettevõtte asutamiseks kasutatav Smart-ID peab olema loodud pärast 2018 aasta 8. novembrit, sest sellest kuupäevast alates registreeritud kontodega saab anda kõrgeima turvalisuse tasemega elektroonilist allkirja, mis on võrdväärsed käsitsi kirjutatud allkirjadega ning mida on kohustus aktsepteerida kõikides Euroopa Liidu liikmesriikides.

Mobiil-ID on Eesti riigi väljastatav digitaalne isikutunnistus mobiiltelefonis, mis võimaldab e-teenustesse sisse logida ja digiallkirju anda.

Smart-ID on välja töötanud SK ID Solutions AS, mis on ühtlasi ka ID-kaardi ja mobiil-ID looja.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi