15. aprillil vastu võetud riigi lisaeelarvega said spordialaliidud kaks miljonit eurot täiendavat toetust, kui 1,2-miljoniline meede pallimängude kõrgliigadele jõuab kohe-kohe lõppjaama, siis 800 000-eurose alaliitude toetuse kohal ripuvad küsimärgid.

Enamikule kultuuriministeeriumi kriisitoetusmeetmetele – muuseumid, teatrid, muusika, film, kujutav kunst, disain – on avalduste esitamine lõppenud, spordialaliitudele mõeldud taotlustevoor pole aga veel avanenudki ning ministeeriumi kodulehel ilutseb tekst: info tulekul.

Spordivaldkonna asekantslerilt Tarvi Pürnilt põhjust uurides selgub, et viive on tingitud tekkinud maksuaugust. “Meetme edasilükkumisel on lihtne ja praktiline põhjus. Kuna eriolukorra ajal olid kasiinod suletud, vähenes oluliselt hasartmängumaksu laekumine. See on aga spordirahastuse oluline allikas,” selgitas Pürn.

Seetõttu lähebki alaliitudele planeeritud kriisitoetus praegu hoopis vähenema hakanud maksulaekumise katteks. Abi loodetakse saada riigilt.

“Oleme esitanud valitsusele taotluse hasartmängumaksust tuleneva alalaekumise kompenseerimiseks. Kui taotlus rahuldatakse, saame alaliitude jätkusuutlikkuse meetme esialgsel kujul avada. Kui otsustatakse, et puudujääki ei kompenseerita, peame arvestama toetusmeetme osalise vähenemisega ning 800 000 euroga tuleb katta ka hasartmängumaksu alalaekumist,” selgitas spordi asekantsler.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi