President Kersti Kaljulaid kuulutab reedel Tallinnas Eesti Jahimeeste Seltsi (EJS) maja juures Kuristiku tänaval välja traditsioonilise jahirahu, mis algab 24. detsembril ja lõpeb 26. detsembril.

Eesti Jahimeeste Seltsi (EJS) presidendi Margus Puusti sõnul on sellel aastal jahimeestele eriline au, et jahirahu tuleb välja kuulutama riigipea. “Jahirahu kuulutamine ja selle pidamine väljendab lugupidamist nii ulukitele kui ka meie iidsele tegevusalale. Tänapäeva jahindus põhineb teadusel ja teadmistel ning lähtub looduskaitselistest printsiipidest. Kuulutades välja ja pidades jahirahu teadvustame kogukonnana, et oleme osake loodusest,“ sõnas Puust.

Jahirahu algab jõululaupäeval, 24. detsembril ja lõpeb teise jõulupühaga, 26. detsembril. Kohalikud jahiseltsid võivad lähtuvalt olukorrast jahirahu ka pikendada.

Jahirahu väljakuulutamise tava sai Eestis alguse 1993. aastal Viljandimaal Heimtalis ning igal aastal toimub see tseremoonia erinevais Eesti paigus. Jahirahu ajal jahimehed metsloomi ei küti. Jahirahu ei tulene seadusest, vaid on jahimeeste omaalgatuslik kokkulepe, millega avaldatakse austust nii loodusele kui ka kogukonnale.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi