Tarbijahinnaindeks tõusis tänavu novembris aastavõrdluses 1,8 protsenti, hinnaindeksi muutust mõjutasid seejuures enim toit ja transport.

Võrreldes tänavuse aasta oktoobrikuuga langes langes tarbijahinnaindeks aga 0,2 protsenti, teatas statistikaamet.

Möödunud aasta novembriga võrreldes olid kaubad 1,1 protsenti ja teenused 3,1 protsenti kallimad. Kaupade ja teenuste administratiivselt reguleeritavad hinnad langesid eelmise aasta novembriga võrreldes 1,9 protsenti ja mittereguleeritavad hinnad tõusid 2,9 protsenti.

Võrreldes 2018. aasta novembriga mõjutas tarbijahinnaindeksit enim toidu ja mittealkohoolsete jookide hinnatõus. Põhiosa sellest andsid 4,9 protsenti kallinenud lihatooted ja 5,6 protsenti kallinenud jahutooted.

Alkohoolsed joogid olid 7,7 protsenti ja diislikütus 2,1 protsenti odavamad ning bensiin 0,1 protsenti kallim. Toidukaupadest on sama ajaga enim kallinenud riis 16 protsenti ja krõpsud 11 protsenti ning odavnenud kanged piiritusjoogid 11 protsenti ja kartul 13 protsenti.

Oktoobriga võrreldes mõjutas tarbijahinnaindeksit kõige rohkem lennukipiletite odavnemine. Novembriks ostetud lennukipiletid olid 26,7 protsenti odavamad kui oktoobriks ostetud piletid. Suurema mõjuga oli veel toit – lihatooted kallinesid kuuga 0,9 protsenti ja kalatooted 3,6 protsenti.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi