Tartus avatakse esmaspäeva õhtul  PÖFF-i armastusfilmide festival Tartuff, mida saab esimest korda külastada ka virtuaalselt.

Kell 22 Raekoja platsil algaval tseremoonial annavad kontserdi Maarja Nuut ja Hendrik Kaljujärv. Festivali avafilmiks on Brasiilia režissööri Karim Aïnouzi auhinnatud melodraama „Nähtamatu elu”.

Koroonaviirusega seoses tuleb tavapärase 1200 tooli asemel vabaõhukinoks muutuvale raeplatsile vaid 500 tooli, mis paigutatakse 2+2 reeglit arvestades. Athena keskuses toimuvatele dokumentaal- ja lastefilmide seanssidele lubatakse kuni 120 inimest, seansside vahel desinfitseeritakse pindu ja tasuta on saadaval kaitsemaskid.

Korraldajad paluvad külastajatel hoida distantsi ja istekohtade täitumisel vaadata filme Tartuffi virtuaalses kinosaalis, mis avab uksed veebiplatvormil Elisa Stage. Filmid on kättesaadavad üle terve Eesti.

Kokku on 15. augustini kestva festivali kavas 17 linateost, mis käsitlevad armastuse kõikvõimalikke variatsioone. Festivali alateemaks on tänavu kunst ja näha saab filme Banksyst, Marcel Duchampist, Alberto Giacomettist ja teistest kunstnikest. Mahukast kõrvalprogrammist leiab ligemale 30 üritust.

Kõik Tartus toimuvad seansid ja enamik üritusi on vaatajatele tasuta. Virtuaalse festivali piletid maksavad neli ja kaheksa eurot. Filmi saab hakata vaatama kohe pärast selle Tartu seansi lõppu ja pilet kehtib kuni festivali lõpuni.

Tartuff on Baltimaade suurim vabaõhufilmifestival, mis leiab aset juba 15. korda. Seda korraldab Pimedate Ööde filmifestival koostöös Tartu linna, Tartu filmifondi ja Tartu loomemajanduskeskusega.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi