Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) aseesimehe Lauri Läänemetsa sõnul on lubamatu, et valitsus kasutab inimeste kogutud töötuse kindlustuse raha ettevõtete toetamiseks ning tehtavad kulud tuleb riigieelarvest hüvitada.

„Ettevõtluse toetamiseks on muud meetmed, kindlasti aga ei tohi mitte ükski sent töötajate kindlustusrahast kuluda mõne ettevõtte püsikulude hüvitamiseks. See on lubamatu, ebaõiglane ja senise ühiskondliku kokkuleppe rikkumine,“ ütles Läänemets pressiesindaja teatel.

Valitsus on teinud töötukassa töötasu hüvitamise tingimustes muudatuse Ida-Virumaa ja Harjumaa ettevõtjatele, mis ei kohusta enam tööandjaid töötajate abistamiseks mõeldud raha palkadeks maksma. 24 miljoni euro suurust paketti rahastatakse töötajate kindlustusfondist.

„Töötuskindlustusraha eesmärk on tööta jäänud inimeste toetamine või inimeste võimestamine ennetamaks töötuks jäämist. Selle raha on maksnud inimesed oma palgast ja juurde on panustanud tööandjad, et keegi ei jääks töö kaotamisel hätta,“ rääkis Läänemets.

Seni on peaaegu kõik COVID-19 kriistoetused makstud töötukassa vahenditest, mis on inimeste ja ettevõtjate poolt kogutud. Riigieelarvest toetatakse vaid üle miljoni euroga Ida-Virumaa ja Harjumaa FIE-sid, kellel puuduks õigus töötuskindlustushüvitistele. Samas on töötukassa reservidest kulunud töötasu hüvitiseks 256 miljonit eurot.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi