Elevandiluurannikul hukkus laupäeval rahutustes, mis puhkesid pärast president Alassane Outtarra teadet kolmandaks ametiajaks kandideerimisest, vähemalt üks inimene.

Riigi keskosas Daoukro linnas on rahutustes hukkunud nüüdseks neli inimest. Linn on valimistel kandideeriva ekspresident Henri Konan Bedie kants.

Kokku on Elevandiluurannikul rahutustes elu kaotanud vähemalt kuus inimest, vigastada on saanud üle saja inimese.

Kokkupõrked Bedie ja Outtara toetajate vahel Daoukro linnas puhkesid teisipäeval. Linna peaturg ja poed suleti ning tänavatel suurendati politsei kohalolu.

Pumppüsside, nuiate ja matšeetedega relvastatud noorukid Anoumabo külast tormasid Ouattara-meelsesse rajooni, kus vägivalda sekkusid sandarmid.

Outtara (78) teatas läinud nädalal, et kandideerib 31. oktoobri presidendivalimistel kolmandaks ametiajaks. Algselt oodati, et ameti võtab üle tema soosik, peaminister Amadou Gon Coulibaly, kuid viimane suri südamerabandusse.

Põhiseaduse järgi on presidendiamet piiratud kahe ametiaega, kuid Outtara väidab, et tema ametiajal vastuvõetud põhiseaduse muudatus tähendab, et tema senised ametiajad ei lähe enam arvesse.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi