Tartu maakohus mõistis osaliselt reaalse vanglakaristue mehele, kes Viljandi haigla psühhiaatriakliinikus sundravil olles ründas juuni lõpus sama osakonna töötajat, nii et tol murdusid mõlemad lõualuud.

Kohus mõistis varem alkoholiga kimpus olnud mehele aastase vangistuse, millest kaks kuud tuleb tal reaalselt kinnipidamisasutuses veeta. Ülejäänud kümme kuud ei pea ründaja vangis veetma, kui ei pane kahe ja poole kuu pikkuse katseaja jooksul toime uut kuritegu ning täidab käitumiskontrolli nõudeid. Lisaks sellele peab mees läbima alkoholi tarvitamise häire programmi «Kainem ja tervem Eesti» ning otsima endale töökoha.

20. juuni lõuna ajal lõi psühhiaatriakliiniku sundravi osakonna patsient osakonna töötajat rusikaga näkku. Hoobist kukkus töötaja vastu koridoriust ning murdis mõlemad lõualuud. Kohtu dokumendist selgub, et ründaja oli sundravil purjuspäi tehtud kuriteo tõttu. Viljandi haigla ei soovinud juhtumi kohta kommentaare anda.

Sundravil viibiv mees oli tunnistatud vastutusvõimetuks, kuid pärast rünnakut leiti, et ta suudab oma tegude eest siiski vastutada. Prokuratuuri pressinõunik Maria Gonjak selgitas, et kõnealune isik oli varasemas kriminaalasjas tehtud ekspertiisiga tunnistatud süüdimatuks ning kohtu määrusega hospitaliseeritud sundraviasutusse. «Pärast seda, kui ta oli sundravil viibides haigla töötajat rünnanud, algatati uus kriminaalmenetlus, mille käigus määrati ka uus kohtupsühhiaatriline kompleksekspertiis. See tunnistas mehe süüdivaks ning seega ka võimeliseks oma teo eest vastutama, mistõttu kannabki ta nüüd karistust kinnipidamisasutuses,» selgitas Gonjak.

Patsientide vägivalda töötajate vastu on Jämejalal ka varem ette tulnud. 2005. aastal tappis rahutu patsient teda hooldava töötaja jalahoobiga rindkeresse.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi