Jaapani lääneosas sai laupäeval paduvihmast põhjustatud tulvades ja maalihetes surma vähemalt kaks inimest ja 13 on kadunud, teatasid ametivõimud, kes on andnud evakuatsioonikäsu 76 000 elanikule.

Riiklik ilmateenistus tõi Kyushu saarel Kumamoto ja Kagoshima piirkonnas ohutaseme kõrgeimast pügala võrra allapoole, kuid peaminister Shinzo Abe manitses siiski inimesi valvel olema.

Abe on andnud 10 000 sõdurile korralduse päästeoperatsioonideks valmis olla ning lubanud, et valitsus teeb, mis suudab ning seab esikohale inimelud.

Kumamotos leiti kaks inimest “südameseiskumisega”, veel üks on kadunud, ütles prefektuuri päästeametnik, kasutades fraasi, millega Jaapanis on kombeks teatada surmast enne, kui arstid seda ametlikult kinnitavad.

“Hommikul oli ühel hetkel kadunud 13 inimest, aga need arvud muutuvad, ja me püüame olukorras selgust tuua,” lisas ta.

Riiklik ringhääling NHK teatas, et tulvade ja maalihete tõttu on sadakond inimest maanteedele lõksu jäänud. 

Ühes Kumamoto prefektuuri linnas purustas ulatuslik maalihe mitu maja, inimesi evakueeritakse üleujutatud linnast helikopteritega.

Kumamotos ja Kagoshimas on saanud 76 000 elanikku käsu kodunt lahkuda. Piirkonnas on rongiliiklus osalt katkenud ja 800 majapidamist on elektrita.

Jaapanis on vihmaperiood, mis toob sageli kaasa üleujutusi, mudavoole ja maalihkeid.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi