TALLINN, 14. märts, BNS – Esmaspäevast laupäevani teevad Eesti õhuruumis lende, sealhulgas madallende Ämari lennubaasis teenivad Belgia õhuväe piloodid hävituslennukitel F-16 ja õppusel Saber Strike osalevad lennuvahendid.

Madallennud toimuvad üle Eesti madallennu aladel ning mitte madalamal kui 152 meetrit.

Perioodil 14-16. märts teevad õppuse Saber Strike raames lende Belgia ja Poola õhuturbehävitajad F-16, Ühendkuningriigi hävituslennukid Eurofighter Typhoon, Prantsusmaa hävituslennukid Mirage M-2000 ning Eesti õppereaktiivlennukid L-39 ja transpordilennuk M28. Õppusega seotud lennutegevus toimub kell 8-18. Õppusega seotud madallennud toimuvad Ida- ja Kesk-Eesti madallennu aladel.

Õppusega mitte seotud madallennud toimuvad Ida- ja Kesk-Eestis mitte madalamal kui 152 meetrit perioodil 16.-18 märts kell 8-10 ja 14-16. Laupäeval toimuvad lennud kell 8-10. On võimalik, et lennukid mööduvad asulatest või üksikutest taludest, kuid võimalusel püütakse asustatud alasid siiski vältida.

NATO liikmesriigid eraldavad õhuväe õppuste ja harjutuste, sealhulgas madallendude läbiviimiseks kindlad osad oma õhuruumist. Muuhulgas on Balti riikide valitsused eraldanud oma õhuruumis piirkonnad madallendude sooritamiseks.

Madallennu harjutused on kooskõlas Eesti seadustega ning neid sooritatakse kokkuleppel Transpordiameti ja Lennuliiklusteeninduse AS-ga.

Põhja-Atlandi Nõukogu otsuse kohaselt valvavad NATO liikmesriikide õhujõud Eesti, Läti ja Leedu õhuruumi. Õhuturvet tagavad lennukid baseeruvad Eestis Ämari lennubaasis ja Leedus Šiauliai lennubaasis.

Belgia õhuväelasid alustasid õhuturbemissiooni Ämaris 1. detsembril, mil Itaalia õhujõud andsid Balti riikide õhuruumi turvamise valvekorra üle. Belgia on varem Ämaris õhuturbemissioonil osalenud kahel korral – 2016. ja 2017. aastal.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi