Teisipäeval pidasid keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo ametnikud kinni Ida-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimehe Ralf Allikvee ja kolm töötajat, lisaks neile peeti kinni üks ettevõtja.

Teisipäeva hommikul pidas keskkriminaalpolitsei kinni neli Ida-Tallinna Keskhaigla töötajat, neist kolmele – juhatuse liikmele ja kahele arstile – esitati kahtlustus riigihangete teostamise nõuete rikkumises eriti suures ulatuses. Kinni peetud arstidele ja neljandale kinnipeetule, haigla töötajale, esitati kahtlustus altkäemaksu võtmises. Kahtlustuse järgi soositi ühe meditsiiniseadme hanget läbi viies konkreetset hankes osalenud äriühingut. Lisaks haigla töötajatele peeti kinni ka kahtlustuse järgi ebaseaduslikult hanke võitnud äriühingu esindaja. 

Politsei teostas teisipäeval läbiotsimised kahtlustatavate töö- ja elukohtades, samuti viidi läbi kahtlustatavate ja tunnistajate ülekuulamised. Kaks kahtlustatavat vabastati teisipäeval, ülejäänud vabastatakse pärast menetlustoimingute lõppu. Prokuratuur ei taotle ühegi kahtlustatava vahistamist.

Eriasjade prokurör Leelet Kivioja selgitas, et menetlustoimingutes annavad kahtlustuse sisu kohta omapoolse selgituse kinnipeetud ning jätkub tõendite kogumine. “Edasise menetluse eesmärk on saada ammendav ülevaade kahtluse all oleva hanke läbiviimise kohta. Pärast kõigi asjaolude kindlakstegemist on prokuratuuril võimalik langetada otsus selle kohta, kas esitada süüdistus või mitte,” täpsustas prokurör Kivioja. 

Keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo juhi Mati Ombleri sõnul tuleb avalikus sektoris panustada riigihangete ausale läbiviimisele ning seda aitavad tagada kõigile samad konkurentsitingimused. “Kellegi eelistamine on avalike vahendite väärkasutamine ja lisaks saab korruptsiooni tagajärjel kannatada aus ettevõtluskeskkond. Seetõttu peavad nii era- ja avalik sektorit lähtuma kõrgematest väärtustest ning kasutusele võtma vajalikud meetmed korruptiivsete ilmingute maandamiseks,” lisas Ombler.

Erakorraliselt kogunenud ITK nõukogu otsustas peatada tähtajatult juhatuse esimehe Ralf Allikvee volitused. Nõukogu määras ITK juhatuse esimehe kohusetäitjaks teise juhatuse liikme, ravijuht Ene Hallingu.

“ITK juhatusel on praegu oluline tagada haiglas töörahu ja usaldus ning teha vajalikud ümberkorraldused, et mõju patsientidele oleks võimalikult väike. Kui uurimistoimingute ajaks kinni peetud arstide töölt eemalviibimine mõjutab otseselt mõne patsiendi protseduuri või konsultatsiooni, siis võtab haigla iga patsiendiga ise ühendust,” ütles ITK nõukogu esimees Taavi Aas. “Loodame, et selgus selles uurimises tuleb kiiresti,” lisas Aas.

Kriminaalmenetlust viib läbi keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo ja juhib Põhja ringkonnaprokuratuur.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi